Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: KASIM 1975

Paylaş
 

 Hogwarts-Rpg Kuralları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Hogwarts Rpg
Game Master
Ϟ Rp Beğenileri : 1

avatar
Game MasterHogwarts-Rpg Kuralları


Hogwarts-RPG Sitemizde Yer Alan Tüm Rol Oyunu ve Site Kuralları Bu Başlık Altındadır!..


SİTE GENEL KURALLARI

Ϟ Site içinde; forumlarda, başlıklarda ve özel mesaj yoluyla reklam yapmak kesinlikle yasaktır.Bu tür olaylarla karşılaşırsanız site yöneticilerinden birine bildiriniz.

Ϟ Burası bir Role Play Game sitesi ve eğlence bölümünde fazla zaman geçirilecek bir amacı yok.Bazı sitelerde sitenin amacından çok geyik-eğlence-forum oyunları bölümü işliyor. Eğer durum böyle olursa forum oyunlarına kısıtlama getirme yetkisi yöneticilere aittir.

Ϟ Teklif hakkı içeren konulara eklediğiniz paylaşımlar -eğer alıntıysa- "Alıntı" yazarak belirtiniz. Her konu başlığı açan veya post atan kişinin sorumluluğundadır.

Ϟ Site içerisinde yazılan tüm yazıların sorumluluğu üyeye aittir. Yazılan tüm yazıların saklama hakkı HW-RPG'ye aittir.

Ϟ Sitemiz, 5651 sayılı yasaya göre hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre sitemiz ‘uyar ve kaldır’ prensibini benimsemiştir. Sitenin altında yer alan Haberleşme bölümünü kullanınız.

Ϟ Sitede rekabeti önlemek amacıyla mesaj sayıları profil, mesaj, index dahil hiçbir yerde gösterilmeyecektir.

Ϟ Forum hepimizindir. Yönetici ve üye ayrımı yapılmaksınız her rol oyuncusu HW-RPG ailesinin üye olduğu tarihten itibaren bir parçasıdır.

Ϟ Forum içinde aşağılayıcı, küfür , kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, sekse yönelik ya da kanunlarla çelişecek içerikler ve siyasi konular hakkında yazı ve düşünce belirtmek yasaktır. Bu gibi mesajlar atanlar süresiz banlanacaktır.

Ϟ Forum içinde veyahut özel mesaj yoluyla üyeleri taciz edecek veya rahatsız edecek herhangi bir içerik paylaşımı yapmak, mesaj atmak yasaktır. Kişisel sorunların site dışında çözülmesi önemle rica olunur.

Ϟ Site içi gereksiz yere üyelerle,veya adminlerle tartışma çıkarmayın.Hiç kimse kimseden üstün değildir ve kimsenin kimseye haklı veya haksız yere cephe alıp bunu site içinde vurgulaması gerekmez.

Ϟ Forumda sadece Türkçe konuşmaya dikkat ediniz.Yabancı kökenli kelimelerin öz haline bağlı kalmak dışında kesinlikle Türkçe kelimeleri farklı biçimlerde kullanmayınız.Türkçe bir foruma üyesiniz ve kendi dilimizi tam anlamıyla bütün başlıklarda özenle kullanmalıyız.Bu kural sadece Rp için geçerli değildir.

Ϟ Siteye üye olan her üyenin bu kuralları okuduğu ve kabul ettiği varsayılır.
ROL OYUNU [RPG] GENEL KURALLARI

Ϟ Sitemize ad/soyad şeklinde üye olmak zorundasınız. Bu format dışında üye adı olanlar, meslek sahibi olamaz ve Rol Oyunu yapamazlar. Özel karakterler bu kuralın dışındadır.

Ϟ Sitemizde Rp puanlama sistemi saçmalığı yoktur. Kendinize güvendiğiniz ve aktif olacağınız mesleği seçin lütfen. Gereksiz yere rütbe edinenler siteden uzaklaştırılacaktır.

Ϟ Aynı anda farklı yerlerde Rol Oyunu yapabilirsiniz. Aynı anda yapılan RO'lara Eş Zamanlı Rol Oyunu denir. Sitemizde bu durum serbesttir.

Ϟ Rol Oyunlarınız en az 15 satır olmak zorundadır. 15 satırdan daha kısa olan RO'lar, ilk başta RO'nun başlığı altında uyarı alacaktır. Eğer, kısa yazılmaya devam edilirse, üyeye uyarı verilecektir. Özel kurgular ve kişisel yazılar bu kuralın dışındadır.

Ϟ Hakaret veya küfür içerikli Rp yapan üye uyarı alacaktır.

Ϟ Aşırıya kaçan, cinsel içerikli Rp'ler yapmayınız. +18 üstü tüm Rpler sitenin mazisine gönderilecek ve üyelere uyarı verilecektir.

Ϟ Aşırıya kaçmayan; ama yine de diğer üyeleri rahatsız edebilecek/etkileyebilecek düzeydeki Rol Oyunlarının başlığına +15 ibaresinin eklenmesi zorunludur.

Ϟ İzinsiz kimse kimsenin Rp başlığına yazamaz ve katılamaz. Genellikle ilk mesajınızda Rp'nizin içeriği, katılımcıları hakkında bilgi vermeniz daha sağlıklı olacaktır.

Ϟ Sitemizde karakter açma limiti  5 'tir. Sitemizde açılan tüm karakterlerinize ağırlık vermeniz bizim için daha önemlidir. O nedenle 5 karakter limiti özel durumlar dışında değiştirilemeyecek kesin kuraldır. ÖLÜ karakterler bu limite dahil değildir.

Ϟ Site Yöneticileri bazı durumlarda istisna ve insiyatif alabilirler. Aşırı kullanım ve kural boşluklarında Yöneticilerin tasarrufları geçerlidir.

Ϟ Site ömrünü tamamladığında kurguya uygun rol oyunları toplanıp bir yayınevinden kitap olarak basılacaktır!


Hadi HP  Kurgusunu Hep Birlikte Daha Kaliteli ve Eğlenceli Hep Beraber Yazalım.
MODEL KURALLARI

Sitemi Kuralları Gereği; 30 gün sitede Rp yapmayan üyenin modeli düşer. Model takiplerini üyelerin kendisi yapmalıdır. Bir gün bir başka üye gelip "Şu üye 30 gün Rp yapmamış, modelini almak istiyorum." derse, modelinize elveda diyebilirsiniz. Bu durumda kişi tekrar aktifliğine dönse bile eski modelini alamaz. Aynı zamanda tekrar aynı modeli kimse almamışsa rütbesi düşen üye tekrar rütbe ve model başvurusu yapabilir.

Avatar Boyutu: 150*300.
İmza Boyutu: Aşırı büyük olmadığı sürece her şey kabul edilecektir. (Önerimiz: 500x200)
AKTİFLİK/PASİFLİK - RÜTBE DÜŞME KURALLARI

Hogwarts-RPG bünyesi içindeki tüm üyelerimizin bildiği gibi, her biriniz site içerisindeki aktifliği bizler için çok değerli. Bu nedenle inaktiflikten kaynaklanabilecek bir takım kurgu tıkanmaları olmaması adına site içerisindeki aktiflik kurallarına uymayan karakterlerin rütbeleri sitemizin ARAF kısmına düşecektir. Peki ya bu süreç nasıl ilerleyecek?


-Site içerisinde mazareti olmayan karakterler için rol oyunu yazmama adına tanınan süre 28 gündür. Ayın belli günleri adminler tarafından yapılan aktiflik kontrolünde 28 gündür rp yazmadığı tespit edilen karakterlerin isimleri, Aktiflik Uyarı Listesi'ne yazılır. Bu durumun ardından karakter 10 gün içinde roleplay yazarsa, rütbesini muhafaza edebilecektir.

-7 gün içerisinde roleplay yazmayan karakterler ise Araf'a düşeceklerdir. Bu bölge sitemize aynı karakter ile devam etmek isteyen üyelerimiz için açılmıştır. Gerçek hayatta başınıza ne geleceği belli olmaz. Hepimiz roleplay yazamayacağımız ve haber veremeyebileceğimiz bir durumda kalabiliriz. Fakat adminlerin başlıca görevi üyelerin birbirlerini etkilemeden rp yazmalarını sağlamaktır. Yine de bizler rütbesi düşen karakterlere sorgusu sualsiz "Ölü" rütbesi vermekten yana değiliz. Araf’a düşen karakterler eski mesleklerine geri dönemezler. Kısaca mesleklerinden kovulmuş, atılmış veya batmış gibi düşünülmektedirler. Kurgularına devam etmek isteyen üyelerimiz için burada belirli meslek gruplarının alımı yapılacaktır fakat bunun için üyelerimizin eski mesleklerini bırakıp, yeni mesleklerine nasıl geçtiklerine dair rol oyunu istenmektedir. Bu rol oyunları sadece rütbesi olmayan üyelerimizin görebildiği sitemizin Araf bölgesine gönderilmelidir.

- Pasif ilan edilen ayı izleyen ilk kontrolde karakterler doğrudan Araf'a düşecektir. Bu kural iyi niyet suistimalini önlemek için konulmuştur.

-Araf'a düşen karakterlerin tekrardan başvurabilecekleri rütbeler aşağıdaki şekildedir. Bu rütbelerin başvuruya açık olma sebebi kontenjansız olmalıdır. Daha önce rütbesi düşen karakterlerin başkasının gelebileceği mevkilere tekrardan kabul edilmeleri söz konusu değildir.  • Sanatçı & Ünlü

  • Muggle & Kofti

  • Gezgin

  • Hayalet

  • Sihirli Yaratık

  • Kurtadam (Irk)

  • Vampir (Irk)

  • Büyücü & Cadı (Irk)- Araf’a düşen karakterler +10 gün içerisinde hiçbir rol oyunu yapmazlar ve karakter devam şanslarını kullanmazlar ise otomatik olarak "ÖLÜ" rütbesine düşeceklerdir.

- Bir üye Araf'a düşüp sitede devam etme kararı almışsa ve profesör, daire başkanı, St. Mungo gibi rütbeleri elde etmek için Düşünseli Puan'ından +75 puan feda etmelidir.

-Üyeler Araf’a düşen karakterleri ile çeşitli sebeplerden ötürü  rol oyunu yapmak istemedikleri takdirde, karakterlerin her biri “Ölü” rütbesi alacaklardır.

-Ölü rütbesi verilen karakterlerin dirilmesi mümkün değildir ama karakter sahipleri isterlerse karakteri “Hayalet” olarak oynatabilmektedirler. (Bu kural site içerisindeki tüm ölen karakterler için, uygun kurgu ve ortam sağlandığı koşullarda geçerlidir.)

RÜTBE ALDIRMA VE KURGU DEĞİŞİMLERİ

Maalesef sitemizde bazen oluşturduğumuz karakterden sıkılıp başka bir rütbe alabiliyoruz. Bazen de var olan rol oyunlarımızı ani bir kararla çok farklı karakter kurgumuzla geçmişe gömebiliyoruz. Bu nedenle sitemizde bundan sonra Rütbe Aldırma ve Kurgu Değişimleri şu şekilde olacaktır:

- Site içerisinde henüz rol oyunu bulunmayan karakterlerin her türlü rütbe/isim/kurgu değişikliği yapma hakkı üyenin insiyatifindedir. Bu gibi değişiklikler için ilk rütbe aldıkları tarihten itibaren 30 gün süreleri olduğu unutulmamalıdır.

- Site içerisinde rol oyunu bulunup, karakterinin kurgusu gereği rütbe ve/veya isim değişikliği yapmak isteyen üyeler, bu isteklerini belirtmeden önce kurgusal sebeplerini açıklayan kişisel bir kurgu yapmalıdır. Bu kurguyu ilgili başlıkta yapacağına dair bilgilendirmesi gerekmektedir. Kurgu dahilinde değişecek rütbe-isim ile alakalı rol oyunu, kurgusal akış dahilinde rütbe değişiminden önce ya da sonra yazılabilir. Bu karar karakter sahibinin insiyatifine bırakılmıştır.

- Site içerisinde rol oyunu bulunup, karakter kurgusunu tamamen değiştirmek isteyen üyelerin hali hazırdaki karakterlerine ÖLÜ rütbesi verilir. Ölü rütbesi alan karakterin dirilmesi söz konusu değildir. Kişiler isterlerse bu karakteri HAYALET olarak oynamaya devam edebilirler.


***


Hogwarts-RPG dahilinde bazı rütbelere özel kurallar uygulanabilir. Böyle durumlarda yukarıda bahsedilen değişim süreçleri belirli rütbeler için farklılık gösterebilmektedir. Özel kural gerektiren rütbeler:

- Konsey Üyeleri, Profesörler, Hogwarts Çalışanları, Baş Şifacılar, Daire Başkanları, Seherbazlar, Gringotts Çalışanları rütbeleri, ilgili başlıklarda belirtilen/belirtilecek farklı uygulamalara tabi tutulabilir. Bunun nedeni rütbe alımı kontenjanlarla sınırlandırılan bu rütbelerin doğrudan ana kurguyu etkileyecek roller oynayabilecek olmalarıdır. Tercihen bu rütbeleri seçen üyelerimizin kurgu bırakmamaları, rütbe ve isimlerinde kurgusal değişiklikler hariç değişikliklere gitmemelerini rica etmekteyiz.

- Seçmen Şapka tarafından binası belirlenen öğrenci mezun olana kadar başka binaya transfer olamayacaktır. Çünkü, kontenjan açıldığı zaman hemen başka binalara geçiş çok olmaktadır. Hemde gerçeklikle orantılı olarak bir binaya bir kez yerleşebilirsiniz. Eğer binanızda kontenjan yoksa yeni dönemi beklemelisiniz veya başka bir rütbe ile sitemize devam etmelisiniz.

- Eğer karakter siteyi bırakma kararı almış ve rütbesini bu nedenle alıyorsa, tavsiyemiz yaptığı kurgulara ve kurgularında rolü geçenlerin emeğine saygı olarak kısada olsa bir ÖLÜM ROL OYUNU yazmasıdır. Eğer yazmadan giderse canı sağolsun...
MAZERET İZİNİ ALMA

Sitemizde mazeret izinlerinde bir süre koymadık. Ancak, yer yer gördük ki rütbe düşme zamanlarına yakın üyelerimiz mazeret izni almakta ve rütbelerini korumaya almaktadırlar. Bu nedenle mazeret izinlerinin kurallarını şu şekilde belirledik:

- Hogwarst Rpg sitesinin bir sezonu (Hogwarts Açılış'ından Kapanış Süresine Kadar Olan Zaman) boyunca karakterlerin 2 defa mazeret izni alma hakları vardır.

- Mazeret izinleri 20 günü geçmeyecektir. Bu durumda bir karakter bir sezon boyunca toplam 40 gün mazeret izni alabilecektir.

- Sitemizde aktiflik kontrolleri her 30 günde bir defa yapılmaktadır. Bu nedenle 30 günde bir rol oyununuz varsa ve diğer 30 gün içinde siteye girecekseniz mazeret izni almanıza gerek yoktur. Zira mazeret haklarınızı doldurmanızı istemeyiz.
CEZA VE UYARI KURALLARI


Yukarıda yer alan Rol Oyunu ve Forum Kurallarına uymayan üyelerimize ceza veya uyarı verilecektir. Sitemiz uyarı ve ceza sistemi şu şekildedir.

Umarız hiç kullanmayız..

+1. Uyarı: Kınama yerine geçer. Herhangi bir maddi ceza verilmez.
+2. Uyarı: Siteden 7 gün uzaklaştırma cezası alınır.
+3. Uyarı: Üye siteden 7 gün uzaklaştırılır ve tüm rütbesi alınır.
+4. Uyarı: Kesin anlamda siteden uzaklaştırılır!
Sorularınız için bu başlığı kullanabilirsiniz. İYİ EĞLENCELER!..

© HOGWARTS RPG
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.hogwarts-rpg.com
 
Hogwarts-Rpg Kuralları
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Kayıp Parşömen :: Genel İşleyiş :: Duyurular-