Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: ŞUBAT 1976

Paylaş

Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
The Kronos
Game Master
Ϟ Rp Beğenileri : 0

The Kronos
Game Master
Merhaba arkadaşlar,
Mağlum vizeler işler güçler derken bir zorunlu araya girdik. Bu aranın sonunda ise tekrar Potter dünyasına geri döndük.

Film hakkında görüşlerinizi, değerlendirmelerinizi ve varsa teorilerinizi buraya alalım...
Lavinia Sieghardt
Özel Sektör
Ϟ Rp Beğenileri : 76

Lavinia Sieghardt
Özel Sektör
BEN TEK KELİMEYLE BAYILDIMMMMMMMMMM Bİ DAHA GÖTÜRÜN BENİ YAAAAA :kzsdfg.,.,: Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!... 1354973000 Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!... 217225465 Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!... 217225465 Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!... 3290802614 Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!... 442359 Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!... 485711 Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!... 563343 Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!... 774294 Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!... 233446 Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!... 910234958 Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!... 910234958 Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!... 910234958
Raphael Mark
Ölü

Raphael Mark
Ölü
Tek bir şey söyleyeceğim Harikaydı
Naira Arazyan
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 4

Naira Arazyan
Ölü
Filmde gözüme batan birkaç detay vardı hiç oturmayan bana oldukça mantıksız gelen ve bazı klişe sahneleri yakıştıramadım ancak onun dışında güzeldi. Ticaret ve para kokan bir yapım olduğu için çok da irdelememek gerek. Tekrar sinemada Harry Potter evreninden izler görmek çok güzeldi. Newt'un boynundaki Hufflepuff atkısını görmek çok daha güzeldi.
Malakai Tolbert
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 5

Malakai Tolbert
Ölü
Filmin güzelliği bir tarafa kafamda tonla soru bıraktı. Grindewald'un cisim değiştirmesi sadece çok özlü iksir miydi yoksa büyü müydü? MACUSA'dan nasıl kaçacak? Ariana da Obscurial mıydı? Credence'in bu kadar güçlü olmasının nedeni ne ve acaba hala yaşıyor mu? Tina ve Graves(Grindelwald) asaları karşı karşıya geldiğinde Graves(Grindelwald) neden kolayca büyüleri savurmadı? gibi gibi tonlarca sorum var...
Yohan Nemetschek
Ölü
Ϟ Rp Beğenileri : 2

Yohan Nemetschek
Ölü
Filmi tek beğenmeyen benim sanırım burada. Biz ilk gösterimine gece 12de baya kalabalık bir grup halinde gittik ve herkesin beklentisi gayet yüksekti. 3'leme yapıcaklarmış galiba öyle bir tatava çıktı. Açıkçası ben 3leme yapılacak bir konu görmüyorum. Buram buram nasılsa kitlesi var. öylesine bişiler yapalım fanları sömürelim kokuları yükseliyordu. Kaldı ki filmin 3dsini sinematografisini falan ele alırsak onlarda öyle aman aman değildi. Çekim açıları özellikle ilk yarıda fazla düz ikinci yarıda fazla vertigomsuydu gıcık etti. Senaryo aşırı tahmin edilebilirdi falan. Yaratıkların tasarımlarını beğendim bi o da dakika başı yeni tasarım gördüğümüzden etkisini kaybetti. Kadro hoştu bide. Yani ortalama ama ismi kitlesi olmasa gişede dr strange ile kapışabilecek bir film değil bence ya. Baya hayal kırıklığı yarattı bende.
Siofra Órfhlaith Flanagan
Biçim Değiştirme
Ϟ Rp Beğenileri : 40

Siofra Órfhlaith Flanagan
Biçim Değiştirme
Öncelikle; Wikipedia

5 filmden oluşacak seri. Haliyle kafada oluşan soruların çoğunun (en azından hikaye bazlı) sonraki filmlerde açıklanacağı su götürmez bir gerçek.

İkinci bir nokta: Ya yalvarırım Harry Potter dünyası demeyelim şuna, en azından buradakiler olarak. Rowling vs bile evreni Rowling's Wizarding World olarak geçiriyor. HP evrenin ufak bir kısmında yaşayan bir büyücü iken tüm krediyi almasın. Diyeceksek Merlin'in Evreni diyelim Razz

Üçüncü noktam ise; insanların neden büyük beklentiler ile gittiğini anlamamış olmam. Laf sokmak vs değil bu arada, cidden anlamadım yani. Bir kitaptan uyarlama değil film, her ne kadar öyle geçse de. Zira uyarlandığı söylenen kitap bir ansiklopedi. Haliyle baştan hikaye yazıldı bu film için ve o ansiklopedinin yazarının hayatını anlatacağı söylendi. Çerez film bile sayılabilir. Bu açıdan bakıldığında, zaten hikaye açısından çok bir beklentim yoktu. Asıl beklenti, yaratıkların işlenişi olmalı diye düşünüyorum ki bunu gerçekten başarılı yaptılar bence. Özellikle çantanın içine girdikleri sahneyi tam anlamıyla büyülenerek izledim.

Grindelwald vs hikayesi de güzel olmuş. Şuan gelecek filmler ile alakalı en büyük beklentim sanırım Dumbledore ve Grindelwald aşkını görmek. Bir sürü potterhead de aynı şeyi bekliyorken Rowling'im kırmaz diye düşünüyorum. Bir romantik sahnelerini alırız :') Ve normalde çoğu filmde ne olacağını önceden kestiren biri olarak, Grindelwald olayını mesela tahmin edemedim. Yani ilk andan yardakçısı olduğunu tahmin etmiştim ama o çıkacağına dair bir fikrim yoktu. RLY? diye kaldığım doğrudur.

Lakin en çok beğendiğim şey; Eddie Redmayne. Diğer filmlerini izlemedim. Ama mimikleri, saflığı, sevimlilği vs derken yaratıklarla olan ilişkisi ve o ansiklopedi kitabını yazan masum tiplemeyi çok güzel canlandırdığına inanıyorum.

Tek kötü bulduğum/batan şey sanırım Queenie'in sürekli olarak zihin okuması. Yani neyden kaynaklanıyordu emin olamadım. Zihnefendden olsa, bu kadar rahat kullanamamalı. Snape, dandik Harry üzerinde bile çaba sarf etti. Değilse bir yeteneği mi var vs kafamda deli sorular :')
https://www.hogwarts-rpg.com/t2075-flanagan-siofra-o#26006
Olivia Scarlett Isis
Sanatçı & Ünlü
Ϟ Rp Beğenileri : 10

Olivia Scarlett Isis
Sanatçı & Ünlü
Kıbrıs ülkesinde bulunmak ve filmin buraya gelmemesi... İzleyememek...
http://www.hogwarts-rpg.com/t1814-o-l-i-v-i-a-s-c-a-r-l-e-t-t-i
Stu Wheeler
Ölü

Stu Wheeler
Ölü
Malakai Tolbert demiş ki:
Filmin güzelliği bir tarafa kafamda tonla soru bıraktı. Grindewald'un cisim değiştirmesi sadece çok özlü iksir miydi yoksa büyü müydü? MACUSA'dan nasıl kaçacak? Ariana da Obscurial mıydı? Credence'in bu kadar güçlü olmasının nedeni ne ve acaba hala yaşıyor mu? Tina ve Graves(Grindelwald) asaları karşı karşıya geldiğinde Graves(Grindelwald) neden kolayca büyüleri savurmadı? gibi gibi tonlarca sorum var...

Mesela o çaydanlık arama sahnesinde neden accio çaydanlık demediler?

Fantastik Canavarlar Filmi Hakkında!...
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Asa Hakkında: Öneri
» Ejderha Hanı Hakkında
»  Hyungwon Chae | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu
»  Riley Jimin Lee | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu
»  Jeremy T. Doukas | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu