Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: ŞUBAT 1976

Paylaş
 

 Vızıltı Gazetesi | Ekim - Kasım 1971

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Vızıltı Gazetesi | Ekim - Kasım 1971 5LE2Jz

EKİM - KASIM 1971 SAYISIAdı
SİMURG BASIN AĞI

İmtiyaz Sahibi
Edmund Tailer Ellinor

Basım & Yayın Yeri
Gökkuşağı Mah., No:124, Simurg Evi,
Londra İNGİLTEREOkuyucu Yorumları: TIKLAYINIZ!

Baykuş Postası: TIKLAYINIZ!


Vızıltı Gazetesi | Ekim - Kasım 1971 An8gavSayfa başına dön Aşağa gitmek
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & YayınıVızıltı Gazetesi | Ekim - Kasım 1971 Imgpsh_fullsize
VIZILTI KONULARI (İDDİALAR), KASIM 1971


SİHİRBAZ IRKI AZALIYOR MU?

Büyücedünya'nın Azınlığı Artık Sihirbazlar Mı Olacak?

  Simurg Basın Ağı kurumsal postasına gönderilen isimsiz bir baykuş postasında son derece çarpıcı bir iddia gündeme atıldı. Her ne kadar bu konu üzerinde net bir bilgi sahibi olmasakta bu konuyu gündeme taşımak geniş bir soru işareti kitlesine gebe kalacak gibi?

Gelen vızıltıya göre son zamanlarda Vampir & Kurtadam ırkında belli başlı bir artış söz konusuymuş. Yeni oluşan vampirler giderek artarken Kurtadam ırkında da doğumlar son yüzyılın en yoğun dönemindeymiş. Üstelik "Vampir & Kurtadam Irkı" artarken "Sihirbaz Irkı" da giderek azalıyor. Bakanlık Savaşı'ndan sonra barış zamanı yaşayan büyücedünya halklarının arasında yüzyılardır görünmeye bir saygı havası hakimken böyle bir iddianın söz konusu olması soru işaretlerini beraberinde getirmektedir. Büyücü Konseyi'nde temsil hakkına sahip olan Vampir ve Kurtadam ırklarının temsilcilerinin bu haberi kamuoyundan gizli tutmak için yetkilierini kullandıkları iddia ediliyor.

Peki ya bu sorun mu? Tarafsız ve barışçıl bir gözle bakılırsa çok tabi bu artış doğal karşılanabilir. Ancak vampirlerin muggle dünyasından zorla devşirdiği insanlar ile üye popülasyonunu artırarak ileride hakim güç olma gayesini taşıdıkları söylentisi ortaya atılmış durumda. Kurtadam ırkı ise bazı büyücülerden yardım alarak üreme konusuna her zamankinden daha fazla önem verdikleri ve ileride büyücedünya yönetimi için Vampir & Kurtadam ittifakından bahsedildileri iddia ediliyor.

Simurg basın ağı olarak bu haberi resmi makamlara henüz doğrulatamasak da sorularımıza sessiz kalmaları çok doğal bir durum değil! Barışın bozulması konusunda böyle bir adım atılıyorsa Sihirbazlar ne yapacak? Her zaman günü kurtaracak bir kahraman çıkmayabilir o nedenle barış içinde adımlarımızı temkinli atmalıyız. Biz Vampir ve Kurtadam ırkını benimsemiş ve bu kesimlerle dostluk kurmuş olmanın huzurunu yaşarken karanlık güçlerin boş durmadığını unutmamak gerekiyor.

Her ırktan iyilere ne oluyor bilmem ama barış için bir arada olmak gelecek için önem arz etmektedir!

- 1971-1972 DÖNEMİ -
© Edmund Tailer Ellinor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & YayınıVızıltı Gazetesi | Ekim - Kasım 1971 Imgpsh_fullsize
GÜNDEM, KASIM 1971


KURTADAM BASKINI

Barışa Ne Oldu? Güçler Savaşı'na Hazırlık Mı Var?

Birkaç gün önce Brintaya kıyılarına yakın bir ormanlık alanda bazı görgü tanıklarına göre ufak çaplı bir kurt sürüsünün kıyı kasabasının yakınlarında görüldüğü iddia edildi. Haberin ardından olay yerine gittiğimizde birçok köylünün koyunlarının vahşi bir şekilde katledildiğini ve köylülerin gece çöktüğünde ormanda çok fazla uğultu sesi geldiği bilgisini ulaştık. Köyde yaşayan sihirbazların koruma büyüleri ve tılsımları yaptıklarını ancak her sabah kalktıklarından koruma tılsımının bozulduğunu söylemeleri, Kurtadamların birilerinden yardım mı alıyor sorusunu akıllara getirdi!

Edindiğimiz bilgilere göre Seherbazlık bürosu bu olay için bir yetkili görevlendirdiğini ve Sihir Bakanlığı onaylı özel bir tılsımın köye uygulandığını öğrendik. Son zamanlarda bu tarz haberlerin artması bizleri korkutsa da yetkililerin açıklamaları içimize bir nebze olsun su serpmektedir.

Barıştan memnun olmayan bazı kesimlerin her ırktan olduğunu ve bir başkaldırı halinde olduklarını söylemenin mümkün olduğunu görmek hiçte zor değil! Umarız bu olaylar sadece barışı bozmak için çapulcu birer girişim olarak kalırlar.


- 1971-1972 DÖNEMİ -
© Edmund Tailer Ellinor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & YayınıVızıltı Gazetesi | Ekim - Kasım 1971 Imgpsh_fullsize
HOGWARTS HABERLERİ, KASIM 1971


KİM ÖNDE?

Son 25 yıldır olmayan bir olay Hogwarts'ta gerçekleşmiş durumda! Slytherin Binası yıllardır olmadığı kadar puan farkını aşmış ve şimdiden dönem birinciliğine aday gibiler!

Vızıltı Gazetesi | Ekim - Kasım 1971 BrZQRV

Slyherin'in bu başarısının arkasında Hogwarts'ın Saygın Profesörü Aaliyah Qandisa olduğu gözler önüne serilse de okulda şimdiden diğer bina mensubu öğrencilerin bu duruma baş kaldırdığı görülmeye başlanmış. Özellikle Ravenclaw öğrencileri fazla puan için profesörlerden ödev isterlerken okul yönetimine de bu konuda bina başkanları dilekçe yazmış durumda!

Dönem sonunda neler olur bilinmez ama Profesör Qandisa güzelliğinin dışında zekası liderliğini bir kez daha hepimize ispatlamış oldu. Hogwarts genç ellerde olabilir ama profesörler son yüzyılın en hırslı ve sorumluluk sahibi öğretcileri olduklarını ispatlar durumdalar!..

E.T. Ellinor

HOGWARTS AŞK DOLU!

Öğrencilik, dersler, profesörler, sınıf geçme ve herkesin belası BYS!... Tüm bu kavramların dışında ergen ruhlarda taşan duygu; AŞK!

Hogwarts'tan tarafımıza gelen tüm mektuplarda öğrencilerin birbirlerine gönderme yapmaları ve radyo yayınında aşklarını haykırmalarını tüm bunlara birer delil niteliğinde. Ancak her şey bu kadar masum değil malesef!

Özel hayatın gizliliği nedeniyle açıklamak istemediğimiz bilgiler ışığında buradan Hogwarts yönetimine bir uyarıda bulunmak istiyorum. Öğrencilere dikkat edin yoksa yakında olacaklar sadece bize haber sağlar...

E.T. Ellinor

HOGWARTS BÖLÜNÜYOR MU?

Profesörler Toplatısınde Neler Oldu?

Geçtiğimiz haftalarda Hogwarts tarihinin en genç müdürlerinden olan Profesör Darence Elias'ın tüm profesörleri toplantıya çağırdığı haberini aldık. Toplantı da Hogwarts'ın işleyişi ve son zamanlarda olan olaylar ele alınırken, profesörlerin fikirleri ve önerileri dinlenerek okul için ortak zeminde hareket edilmesi gündeme gelmiş. Buraya kadar her şey normal!

Toplantının ilerleyen dakikalarında Darence Elias'ın toplantı gündeminin akışını tamamen değiştirmiş. Mitoloji Profesörü Charlotte Sheppard'ın görevine son verilmiş. Genç müdürün ne yapamaya çalıştığını bikmiyoruz lakin okulda pasif bir profesör istemediğini ve kimsenin koltuğunda kalıcı olmadığını profesörlere göstermesi herkesi rahatız etmiş gibi görünüyor. Daha sonra Hogwarts'ın eski Mitoloji Profesörü olan ve bakanlık savaşında kendisini kaybettiğimiz bay Parthenia'nın kızı bayan  Wionina Paris Parthenia Hogwarts'ın boşalan koltuğuna çağrılmış. Bu ani değişiklik şaşkınlık yaratsa da okul müdürü bay Elias'ın Gryffindor Bina Sorumluluğu'nu da bayan Parthenia'ya vermesi bazı profesörler arasında sorgulamasına neden olmuş!

Haber kaynağımızdan aldığımız ve emin olduğumuz net bilgilere göre; bazı profesörler bay Elias'ı torpil yapmak ve adam kayırmakla suçlamışlar ve ortam iyice gerilmiş. Profesör Elias kendisine yöneltilen sert eleştirileri aynı sertlikle karşılayarak tüm profesörlere göz dağı verdiği bilgiine ulaştık. Toplantı da bazı profesöler bay Elias'ın tarafından olurlarken bazı profesörler ise muhalif olarak devam etmişler.

Toplantı sona erdikten sonra okul koridorlarından sık sık araya gelmeyen profesörlerin dersler dışındaki zamanlarda bir arada oldukları ve profesör Darence Elias'a karşı işbirliği içinde oldukları bize gelen iddialar arasında!

Bu konuda ilerleyen zamanlarda net olgular göreceğimize eminim. Umarım öğrenciler bu başkaldırıdan etkilenmezler! Zira her ne olursa olsun Hogwarts hala hepimizin göz bebeği!

E.T. Ellinor
© Edmund Tailer Ellinor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & YayınıVızıltı Gazetesi | Ekim - Kasım 1971 Imgpsh_fullsize
BAKANLIK HABERLERİ, KASIM 1971


KONSEY KOLTUK DERDİNE Mİ DÜŞTÜ?

Sverre Vagnar Rosenkraft ve Diğer Üyeler Gelecek Seçimler İçin Korkuyor Mu?

Büyücedünya'nın yönetim merkezini oluşturan ve aldığı kararlar ile sihirbaz, vampir, kurtadam ve diğer ırkların kaderini belirleyen konsey umut edildiği gibi işliyor mu? Uzun zamandır bakanlık ve konsey kararlarını sorgulayan Simurg basın ağı olarak bu konuya eğilmek istiyor ve bizlere ulaşan vızıltılarla birlikte kişisel fikrimizi bu yazıda belirtiyoruz.

Konsey umut edildiği gibi çıkmadı! Konsey başkanı ve üyeleri her ne kadar savaşın arda kalan harfiyatını temizleme konusunda büyük yararlılık gösterde, inkılapçı ve yenilik yapma konusunda tamamen yerinde sayıyor. Birçok dilekçeye ve şikayete olağan sürenin dışında cevap veren kurum, ağırlığı ile eski sistemi aratır oldu! Büyücedünya gelecek konsey seçimlerine kısa bir zaman kalmışken kulağımıza gelen vızıltılar konsey üyelerinin koltuk sevdasına düştüklerini iddia ediyor. Bizlerde gelen şikayet ve yayınlanan resmi kuralları okudukça bu durumdan yana bir tavır alıyoruz.

Buradan Büyücü Konseyi'nin saygın üyelerine sesleniyorum. Koltuklarınıza bağlanmayın sadece büyücedünya için iyi şeyler yapın ve takdiri bizlere bırakın!

- 1971-1972 DÖNEMİ -
© Edmund Tailer Ellinor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & YayınıVızıltı Gazetesi | Ekim - Kasım 1971 Imgpsh_fullsize
BU KİM KÖŞESİ, KASIM 1971


Ubaid Nasri - Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi Başkanı!

Fransa İle İlişkilerimiz Bozuluyor Mu?Evet değerli Vızıltı Gazetesi severler! Bundan sonraki sayılarımızda yeni bir köşe eklemeye karar verdik ve her sayımızda büyücedünyanın önemli şahsiyetlerini bu köşemize taşıayacağız. Köşemizin ilk konuğu Sihirsel İşbirliği Dairesi Başkanı sayın Ubaid Nasri!

Bakalım bu beyefendi nasıl biriymiş?


Ubaid, Cezayirli bir ailenin en büyük oğludur ve 1917 yılında Fransa'da dünyaya gelmiştir. 1923 yılında doğan kız kardeşi Meriem doğuştan yürüme engellidir. 1927 yılında doğan kardeşi Fatimah ise annesinin ölümüne vesile olan ortalama bir kızdır. Fransa'da geçirdiği 10 yılını adım attığı her yerde bileklerini ırkçılığa kaptırarak geçiren büyücü annesinin vefatının ardından, babası tarafından, kız kardeşleriyle beraber Britanya'daki halasının yanına gönderilmiştir. Halası ve eşinin çocuğu olmamaktadır bu sebeple varlıkları başta bir mutluluk yaratmasa da pek bir sıkıntı da çıkarmamıştır.

Ubaid eğitimini Hogwarts'ın şanlı kuzgunlarıyla beraber tamamladı, iyi bir öğrenciydi. Halasının tesadüfi bir şekilde hamile kalması üzerine eniştesi durumlarının ancak kendi çocuklarına yeteceğine dair nahoş bir demeçte bulundu. Bu sebeple okulu bitirdikten sonra bir süre Fransa'da işçilik yapmış fakat işlerin Cezayirliler için kötüye gittiğini fark edince Britanya'ya dönüp Hogsmeade yakınlarında bir mobilyacıda çalışmaya başlamıştır. Dükkan kısmen varoşlarda yer almaktadır. Bu sebeple Ubaid çoğunlukla gettolar olmak üzere toplumun her kesiminden insanla tanışma fırsatı bulmuştur. Birkaç yıl sonra bakanlıktan reddedemeyeceği bir teklif alır ve uyuşturucu trafiğinde muhbirliğe başlar. Mobilyacıda çalışmaya devam eder ve görevini sivil bir şekilde yerine getirir.

Bu beklenmedik teklifle seyri değişen kariyerinin basamaklarını kararında bir hızla çıkmakta olan Ubaid, kardeşlerinin ihtiyaçlarını gidermek için herşeyi yapar. Fakat kazandığı para her zaman olduğu gibi engelli kardeşinin masraflarıyla eriyip gider. Birkaç yıl sonra mobilyacıdaki işini bırakır ve resmi bir seherbaz olarak dünyanın dört bir yanında görevine devam eder. Yolu sık sık Fransa'ya düşer. Kendisini annesinin ölümünden suçlu tutan, babasından nefret eden ve ağabeyinin kendisini ablasından daha az sevdiğini düşünen Fatimah yaş aldıkça hayata karşı öfkeli bir karakter haline gelmiştir. Evlenip Fransa'ya dönme kararını ağabeyine açıklayınca Ubaid kız kardeşinin gitmesini istemez. Fransa'da refah Cezayirlilere uygun bir kavram değildi ve siyasi durumun git gide kötüye gittiği aşikardı. Tartışırlar. İkilinin arasındaki gerilim Ubaid için olmasa da kardeşi için asla varlığını yitirmez.

1954 yılında Cezayir İç Savaşı patlak verir. Bu sırada Ubaid, Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi çalışanıdır. 1961 yılında kız kardeşi Paris katliamında öldürülür ve cesedi Saint-Michel Köprüsü'nden aşağıya atılır. Tıpki yüzlerce Cezayirli gibi. Üç yıl sonra Ubaid çalışanı olduğu dairenin başına gelmiştir. Şu anda 54 yaşındadır ve hayatta kalan tek kardeşi Meriem ile beraber yaşamaktadır. Evlenememiştir. Çocuk yapamamıştır. Fakat son yıllarda başa gelen en iyi Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi Başkanı olarak bilinir. Ubaid'in daire başkanı olmasından bu yana Britanya ile Fransa arasındaki diplomatik gerilim artmış fakat henüz dişe dokunur bir seviyeye ulaşmamıştır.

Umarız Fransa İle Bir Savaşa Girmeyiz!

- 1971-1972 DÖNEMİ -
© Edmund Tailer Ellinor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & YayınıVızıltı Gazetesi | Ekim - Kasım 1971 Imgpsh_fullsize
MAGAZİN HABERLERİ, KASIM 1971


GARİP BİR DÜĞÜN OLAĞANÜSTÜ BİR SON!

Sonsuz Bir Mutluluk İçin Atılan Adımlar Çıkmaz Bir Son'da Buluştu!

Birkaç gün önce Godric's Hollow önemli bir düğüne ev sahipliği yaptı. Davet üzerine katıldığımız düğünde büyücedünyanın birçok kesiminde önemli şahsiyetlerin renkli pozisyonlarına kulak kesilip, düğün alanında yükselen vızıltıları not etsek de oradaki dedikoduları daha sonra sizlerle bir radyo yayınında paylaşacağız.

St. Mungo'nun başarılı şifacısı bayan Marija Yelich & Hogwarts'ın yakışıklı ve genç profesörü bay Uriel Constantinou'nun düğününe şahit olduk. Başlangıçta her şey çok iyi ve güzel giderken düğünün sonlarına doğru olanlar kendimizi bir muggle polisiye & dram kurgusunda hissettirdi. İlk olarak ortama gelen ve seherbaz oldukları anlaşılan bir grubun düğün alanında bir şeyler aradıklarını öğrensekte asıl düğünün can alıcı noktası gelin hanımın bayılması oldu.

Seherbazlar düğünde aradıklarını açıklamak için hamle yapacağı sırada tüm gözler bir anda düğün pistine yöneldi ve bayan Yelich'in kanlar içinde yerlerde yatması herkesi şok etti. Birçok misafir olay karşısında ne yapacağını bilemezken karışıklıktan faydalan birkaç kişinin düğünden cisimlenmesi gözlerimizden kaçmadı! Ancak her şeyin sonu tamamen kötü bitti!

Bayan Yelich malesef hayatını kaybetti. Bu konu hakkında cenaze töreninden sonra detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız...

- 1971-1972 DÖNEMİ -
© Edmund Tailer Ellinor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Vızıltı Gazetesi | Ekim - Kasım 1971 4PWRdA
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Vızıltı Gazetesi | Ekim - Kasım 1971 37W195
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Vızıltı Gazetesi | Ekim - Kasım 1971
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Sımurg-