Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: KASIM 1975

Paylaş
 

 İngiltere'de Seçime Doğru

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Ylberia Dhurim
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 13

Ylberia Dhurim
Sihir Basın & Yayını
İngiltere'de Seçime DoğruGelecek Postası

"Eskilerin devri kapandı, her şey yenilerle başlayacak."

II. dönem İngiltere Büyücedünya Konseyi (İBK) başkanının belirleneceği seçim Temmuz ayında yapılacak. BSK'nın kararına göre konseye seçilen üyelerden Adras Helios, Darence Elias, Matilda Berry, Richard G. Vincént ve Valentin Diavol seçim çevresinde seçime katılacak. Bay Clayton ile Bayan Hopkins ise ırkları sebebiyle oylamanın dışındalar.

Bir kez daha gündemin seçimlere göre şekil aldığı bir döneme girdik. Açık konuşmak gerekirse kimse Sayın Rosenkraft'ın iktidarının bu denli kısa süreceğini düşünmüyordu. Peki ya 1972 seçimlerine giderken nasıl bir siyasal ortamı yaşıyoruz ve demokratik bir İngiltere'nin inşasına hangi aday siyasi tabloya nasıl bir katkı sunabilir?

Adras Helios konseyin en yaşlı üyesi. Yaş ancak deneyime bağlı ise seçmen için bir kaide olabilir. Şahsi görüşüm Sayın Rosenkraft'ın seçilme sebebinin yalnızca buna ve ideolojisini benimseyen bir kısım müridinin hala hayatta olmasına dayanıyor. Helios soyadını taşıyor oluşunun belli kesimlerde olumlu bir etkiye yol açmasının dışında İngiltere'nin bir müteahhit yahut holding sahibi tarafından yönetilmesine karşı görüşünüz nasıl olurdu? Zira Bay Helios seçildiği takdirde az önce bahsetmiş olduğum seçenekler ile arasında bir farkın bulunmayacağı kanısındayım. Bay Helios siyasi anlamda daha küçük bir ülkenin yükünü kaldırabilecekken İngiltere'yi enkazın altına sokabilir. Ekonomi tamam. Peki ya insan hakları?

Eski Hogwarts Baş Yöneticisinin İngiltere'yi temsil edeceği düşüncesi halk tarafından epey olumlu karşılanırken Darence Elias hakkında elimizdekilere bir bakalım. Henüz 37 yaşında iyi bir kariyer geçmişi ve temiz bir magazin dökümü var. Ailevi durumunun meçhul olması özellikle de iç kesimlerde tereddüt ile karşılanırken evli olmayışı Bay Elias'ı siyasetçiler tarafından cazip bir seçeneğe çeviriyor. Sihir Tarihine dair yaptığı çalışmalar hakkında İngiltere Uluslararası Sihirsel İşbirliği Başkanı Ubaid Nasri, şöyle söylüyor; "Klişeler güzeldir. Birçok değişkenin arasında sabit sonuç oldukları için klişeleşmişlerdir. O yüzden seçimlere dair görüşümü tek bir cümle ile açıklayacağım. Geçmişini bilmeyen geleceğe yön veremez!". Bay Elias ile yıllar önce girmiş olduğum bir diyaloğa göre kendisi dünyanın dört bir yanında bulunmuş, vizyon sahibi olarak nitelendirilebilecek bir kişilik. Gençlerin dilinden yetişkinlerin ise korkularından anlayacak bir başkan tam da İngiltere'nin ihtiyacı.

Bayan Berry sağlık alanındaki çalışmalarla adını dünyaya duyurmuş İngiltere'nin medarı iftiharlarından. Bu sebeple başkanlık seçiminde oldukça güçlü bir aday. Cinsiyeti sebebiyle bir kesim tarafından başkanlık için gereken nitelikleri taşımadığı dile getiriliyor. Madem cinsiyet yönetim için tartılması gereken özelliklerden, o halde neden kimse yakın tarihteki savaşlar ve yolsuzlukların eril kişiler ile şekillendiğini düşünmüyor? Almanya Sihirli Afetler ve Kazalar Dairesi Başkanı Mario Grebel'in kendi bacak arasını düşünmesini vakti çoktan geldi de çattı. Zira bu konu hakkındaki düşünceleri bir çok feminist yapının şimşeklerini çekmesine sebep oldu. Bayan Grebel'e önerim; Eşinizin bulaşıklarını yıkamayı acilen bırakmanız lazım. Zira evde dağıntılarıyla ilgilenmediği için siyasette de kirli çamaşırlarını ortaya saçıyor. Liyakat nişanı Bayan Berry'nin kadın hakları ve sağlığa dair birçok yenilik yapacağına eminim. En azından Hayırsever Sihirdarlar Cemaati'nin şu zamana kadar topladığı yardımların ceplerine girdiğini asla görmedik. Bayan Berry'nin siyasette de aynı şekilde aksiyon alacağına inanıyorum.

Ekibin bir diğer genç üyesi Richard George Vincent özellikle esnafın ve girişimcilerin sıcak baktıları bir aday. Genç olması ümit verirken İngiltere'yi sağlıklı bir ekonomik plana oturtacağına inanılıyor. Geçen haftaki maçta Capital Ocean tribünleri Bay Vincent'ın adı ile sarsılıyordu. Kendisi oldukça karizmatik ve gelecek vaad eden bir delikanlı. Fakat bir defa evlenip boşanmış ve an itibariyle yeni bir ilişkide olması siyasetçiler tarafından bir pürüz olarak görülüyor. Bir süredir ünlü balerin Syrinx Sarrazin ile beraber olan Vincent bir mart kedisi mi yoksa ikinci bahar biraz erken mi vurdu kıyısına?


Bay Zeptor'un konseydeki en dişli rakibi Bayan Berry. İkisi de biliminsanı ikisi de orta yaşlı ve ikisi de bitmek bilmeyen bilgi açlıkları ile tanınıyorlar. Kimi insanın sol beyni daha aktif çalışır. Peki ya İngiltere'nin gelenekleri? Pozitif bilimler vicdani hürriyete katkıda bulunabilecekler mi? Kaldı ki Sayın Zeptor'un kütüğünün Romanya olduğu biliniyor. Gayrimeşru oğluna dair söylentiler var ve geçmişi adını vermek istemediğimiz bazı kültler ile bezeli. Tüm bunlar Bayan Berry'nin halk oyunda kendisini geçmesine sebep oluyor. Sağ kesim geleneklerin yozlaşacağına dair bir takım korkular beslerken sol kesim olaya biraz daha sıcak bakıyor. Unutmayın Bay Zeptor, İngiltere istenmeyen bir çocuğa benzemez!   
Ylberia Troshani

Editör

İki Altın Tüy sahibi, bir çocuk annesi, yirmi yılı aşkın gazeteci. Bir zamanların sağlık habercisi olan Troshani, Ezekiel Harris ile yaptığı röportajla tarafsız haberciliği büyücedünyaya göstermiş, Casey Shaffer suikastini kadrajına yansıtarak dünya çapında ses getirmiştir. Kariyerine Gelecek Postası Editörü olarak devam etmektedir.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t3837-ylberia-troshani-dhurim-karak
 
İngiltere'de Seçime Doğru
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Gelecek Postası-