Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: ŞUBAT 1976

Paylaş

VIZILTI FM | Bay Clayton İle Yeni Dönem Üzerine

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 18

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

Bay Clayton İle Yeni Dönem Üzerine

O halde bu sefer size lafı uzatmadan hemen bir dinleyici sorusu yöneltmek istiyorum. Bu sefer gelen soru sevgili meslektaşım ve Gelecek Postası editörü bayan  Dhurim'den gelmiş. Soruya geçmeden önce kendisini yeni görevi için tebrik ederim. Bayan Dhurim size şöyle bir soru yöneltmiş. "Konsey başkanlığına kurtadamların seçilememelerine nasıl bakıyorsunuz? Sizce bu uygulamanın gerekçeleri çağımıza uyuyor mu? Müstakbel konsey başkanında olması gereken elzem bir özellik söyleyecek olsanız bu ne olurdu?" ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim sizden röportaj talebinde de bulunuyor. Resmen Gelecek Postası editörüde bir vızıltıcan çıktı. Mesleğim adına gurur duyuyorum (Alkış) Söz sizde efendim.

Atlas Clayton
Konsey Üyesi
Ϟ Rp Beğenileri : 39

Atlas Clayton
Konsey Üyesi

Buradan bende Bayan DHURİM tebrik ediyorum. Umarım tarafsız bir şekilde görevini laiği ile gerçekleştirir. Gelelim soruya, ilk soruya cevap verdim diye hatırlıyorum. Bunun için bu soruyu geçiyorum. Zaman ilerledikçe elbette daha modern ve eşitlik üzerine kurulan bir konsey karşınıza çıkacaktır tabi ama şu anki çağımıza bakılırsa eksikler var elbette. Şuan yaşadığımız zaman dilimine göre en uygun şekilde düzenlediği varsayıyorum. Hım özellikler bir bakalım en başta söylediğim gibi eşitlik ve adalet ön planda benim için. Önceden dışlanan ve yeni haklar verilen bir ırktan geliyorum ve bunlar benim için gerçekten önemli. Tabi bunların yanında alınan kararları uygulamak için korkmamak gerekiyor. Yeni bir kararı halka sunmadan önce elbette bu yedi üyenin de oylamasında geçiyor. Hem korkmamak lafı yanlış anlaşılmasın her istediğini kafasına göre yapacak değil tabi. Yine çok uzattım değil mi siz bana tek ve en önemli özelliği sordunuz ben aklımdakileri sıralamaya başladım. Röportaj konusuna gelecek olursak elbette bu mümkün ancak çok fazla sıkıştırmamak kaydıyla.

https://www.hogwarts-rpg.com/t4269-atlas-clayton-karakter-kart#6
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

(Gülüyor) Sonuçta mesleğin kurdu bir isimden bahsediyoruz. Emin olun St. Mungo hemşirelerinden daha hafif elleri vardır, ruhunuz bile duymadan bakmışsınız kaçacak alanınız kalmamış! (Gülüyor ve Bir Yudum Şarap Alıyor)Evet, bay Clayton sanırım yeterince siyaset konusunda konuştuk. Gelelim biraz size, sizin yaşamınıza! Bize kendinizi nasıl anlatırsınız, kısacası siz kimsiniz, nasıl büyüdünüz ve kurtadam olmanın zorlukları neler? En önemliside sizi konseye aday olmaya ne ikna etti?
Atlas Clayton
Konsey Üyesi

Atlas Clayton
Konsey Üyesi

*Küçük bir kahkaha daha. Akıllarda sorular kalmadıysa elbette bazı soruları cevaplaya bilirim. Öncelikle pek iç açıcı bir çocukluk yaşamadı. Yayından önce başka dergilerde de yayınlandığı gibi aslen Kanadalıyım. İlk on altı sene bende sizin gibi bir büyücüydüm. Annem değişik ırklar üzerinde çalışan bir cadıydı ve onu çok küçük yaşta kaybettim. Babam ise sihir bakanlığında esrar dairesinde çalışanlarından biriydi ve ne yazık ki onuda on altı yaşımda kaybettim. Evet küçük bir çocuk için zor bir dönem olduğunu biliyorum ve o gün şanssızlığım devam ediyordu ve aç bir kurt beni ısırmasıyla tada işte böyle bir hayata başlamış oldum. Ah elbette merak edenler olur koşuşturmalı bir hayat yaşadığım için büyücü dünyası okullarından gitme şansım ne yazık ki olmadı. Kurt adam zorluğumu hm bir düşüneyim, açlığını bastırma ve bazen dayanılmaz pireler dışında pek bir zorluğunu çekmiyorum. Biz daha çok sürü halinde yaşadığımız için sürünün içinde ki durum ne kadar düzenliyse sürüde o kadar refah sağlanır. Sürü her zaman bir birine önem vermek zorunda biz bir aileyiz. En son sorunuza gelecek olursak dediğim gibi ırklar arasında eşitlik istiyorum ve bunu sağlama düşüncesi ile aday oldum.

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

Aslında tam bu noktada size özel bir soru sormak istiyorum. Aslında uzun zaman önce vızıltılardan oluşan sorulardan bir şeyler. Babanızız esrar dairesinde çalışması neticesinde kötü işler yaptığı konuşuluyor. Hatta sizi ısıran kurtadamında babanıza düşman olduğu söylentileri var. Tüm bunların dışında kökten bir kurtadam olmadığınız için konseye girmenize sıcak bakmayan sürülerde son zamanlarda bu durumu yüksek sesle konuşur olmuşlar. Sonuçta sonradan bir kurtadamın gerçekten o ırkı temsil edemeyeceğini söyleyenler var. Tabi bu söylediklerimin hepsi birer iddia ama burada size açıklama fırsatı vermek istedim. Zira dedikodular bir zaman sonra çok ciddi ve istenmeyen sonuçlar verebilir.

Son olarak sürü dediniz ve düzen dediniz. Sözleriniz doğrultusunda koskoca bir ırkı temsil ediyorsunuz. Tabiki de tüm büyücedünyanın iyiliği için çalışacaksınız o ayrı ama, tüm kurtlar üzerinde nasıl saygı elde etmeyi ve kendinizi onlara kanıtlamayı düşünüyosunuz?
Atlas Clayton
Konsey Üyesi

Atlas Clayton
Konsey Üyesi

Ah şimdi nereden başlasam bilemedim. Elbette dediğiniz gibi bizi dinleyen büyücü/cadı olsun olmasın bu soruları merak ediyordur yani benim açımdan öyle ben olsam merak ederdim. Kökten bir kurt adam olmadığımı elbette daha demin bende söyledim ve bu bazılarına sorun oluşturmuş olabilir ama şunu anlamalarını bekliyorum. Sonradan kurt olan biri bu zorlukları daha çabuk algılar. Yani demek istediğim kendiniz tamamen bam başka bir dünyaya geçiyorsunuz ve algılarınızın hepsini açmanız gerekiyor ki oraya adapte olabilesiniz. Lütfen söylediklerim yanlış anlaşılmasın. Kendinizin artık sahip olduğunuz ırka alıştırmaya çalışırken bir bakıma da bu ırkın zorluklarını görüyorsunuz. Tabi bunu umursamayanlar olabilir hatta bu nedenden dolayı aklını kaçıranlar bunlar görülmemiş şeyler değil ama gerçekten değer veren ve her şeyi farkına varabilen içinde bulunduğu ırkı en iyi şekilde temsil etmeye çalışır. Umarım bu soru içi söylediklerim açıklayıcı olmuştur.

Babamla ilgili diğer sorulara gelmiş olacaksak. Dediğim gibi ailemi küçük yaşta kaybetti ve çok durgun bir hayatım olmadı adeta neredeyse tüm Amerika kıtasını gezdim diyebiliriz. Babamın annemin ölümünden sonra gitmemiz gerektiğini söylediğini hatırlıyorum ve ardından çıkan dedikoduları. Tabi küçük olduğum için henüz sekiz yaşında bu dedikodulara pek anlam veremiyordum ve bunların doğru olup olmadığını pek idrak edemiyordum. Babama sorma zamanım bile pek olmadı anca ayak üstü gibi bir şey. Fakat şunu söylemek istiyorum o aç kurdun babamı tanıdığını pek sanmıyorum. Nedenini size pek açıklayamam o çok farklı bir durum.

En başta da dediğim gibi eşitlik ve adalet sayesinde. Şuanda tüm ırkların istediğinin bu olduğunu biliyorum bütün ırklar eşitliği istiyor. Kendi ırkıma gelecek olursak her sürünün tek istediği şey huzur ve güvendir. Onlar için vaat edeceğim bir şey yok ne yazık ki sadece onlara eşitlik ve güven sağlamaya çalışacağımı vaat edebilirim. Zira bunları yerine getiremezsem o koltukta oturmamın pek bir anlamı olduğunu sanmıyorum.    
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

Sevgilizi vızıltıcanlar Bay Clayton sanırım dedikodulara bir cevap vermiş oldu. O halde bu konudan tamamen uzaklaşıyorum ve yayın zamanımızın dolmak üzere olduğunu görüyorum. Son olarak Meraklı Azize rumuzlu bir dinleyicimizin size sorusunu sürmak istiyorum. Dinleyiciğimiz şu konularda görüşlerinizi merak etmiş. "Bay Rosenkraft hakkındaki düşünceleri neler? Sizce bir konsey başkanı evli mi olmalı bekar mı? Çok kısa bir şekilde bu iki konu hakkında da görüşlerinizi dinlemek isterim. İyi yayınlar."

Ayrıca bu soruya yanıtınızdan sonra son olarak eklemek istediklerinizi dinlemek istiyorum. Mağlum şu sıralara Profesörler Konseyi'de toplantı içerisinde ve sanırım konseyin ilk ataması Hogwarts yöneticiliği konumuna olacak. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Profesörler arasından adayınız var mı? Bir de bizi dinleyenlere söz sözünüzü alacağım efendim.

Bu arada yayınıma konuk olduğunuz ve samimi cevaplarınız için tüm vızıltıcan ailesi adına size teşekkür ederim. Umarım bir daha sizi bu mikrofonda ağırlama şerefini bize bahşedersiniz?
Atlas Clayton
Konsey Üyesi

Atlas Clayton
Konsey Üyesi

BAY ROSENKRAFT'ı maalesef tanımaya pek fırsatım olmadı. Yazılan dergi ve gazeteler kadarıyla bilgilerim var kendisinin beklenmedik ölümü elbette tüm büyü dünyası gibi bizi de üzdü. Onun yerini alacak kişinin umuyorum ki hakkını verecektir. İkinci sorunuza gelecek olursak. Şimdi ne desem bilemedim yani ben bekarım sonuçta. Ama eskiler ne demiş her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır bu kadın konsey üyelerimiz içinde geçerli beni yanlış anlamasınlar. Bir çok ırkın ve ülkenin tarihine bakılacak devletleri kurmaya yardımcı olanlarda kadınlardır yıkan ve darma dağın edenlerde. Yani söylemek istediğim şey bir yöneticinin evli olup olmaması onun asıl kararlarını etkileyeceğini pek sanmıyorum. Önemli olan kendi içinden geçenin ne olduğudur.

Profesörler konseyinin de büyük bir bunalım yaşadığını bilindiği gibi. Hogwarts'ın baş yöneticisi istifa ettiğinden beri Hogwarts'ı sıkıntılı bir dönem almış gibi. Ne yazık ki daha önce hiç Hogwarts'ın atmosferini tatma fırsatım olmadı ve bunun için gerçekten üzgünüm. Profesörlere gelecek olursak Hogwarts'ı en iyi yönetecek ve okuldaki olayları en iyi biçimde çözecek bir yöneticiye her zaman ihtiyacı vardır. Gelmiş geçmiş çoğu yönetici Hogwarts'ı en iyi şekilde yönetmeye çalıştı ve bundan sonrada bunun devam edeceğini umuyorum. Maalesef ki profesörler arasında bir adayım yok. Son söz olarak bakanlık konseyinde temsili ettiğim ırkı en eşit bir şekilde temsil edeceğime inanıyorum.

Ben teşekkür ederim umarım söylediklerim sorularınıza cevap olmuştur.  
Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

Edmund Tailer Ellinor
Sihir Basın & Yayını

Asıl ben tekrar teşekkür ederim Bay Clayton. Verdiğiniz cevaplar doğrultusunda hiç olmazsa kendi hakkınızda büyücedünyaya bir fikir verdiniz. Umarım söylediğiniz gibi konseyde şahane işler yaparsınız. Geldiğiniz için teşekkür ederim.

Evet, sevgili VIZILTI FM sakinleri bir programın daha sonuna geldik. Hatalarımız oldu ise affola, bazı mesajları malesef yayına yetiştiremedim. Tüm vızıltı canlardan eksiklikler için özür dileriz. Ancak biz böyleyiz, doğal, anlık ve sıradan! Sizden ne farkımız var hep beraber gerçek vızıltılar duymak ümidiyle diyorum. Ayrıca yayın ile ilgili veya bana vızıldamak istediğiniz tüm haberleri kişisel postama veya Simurg kurumsal postasına baykuşunuzla gönderebilirsiniz.

Bir şeyler paylaşabilmek ümidiyle ve şahane bir yeni dönem dilerim. Umarım büyücedünya yeni konsey ile daha huzurlui güvenli ve barışçıl bir yer haline gelir.

Vızıltılar her yerde!...

VIZILTI FM | Bay Clayton İle Yeni Dönem Üzerine
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Vızıltı Gazetesi | Eylül 1971
» Vızıltı Haberler | Anlık, Sıcak ve Gündemden!
» VIZILTI FM | Bayan Maqe İle Yeni Başlangıçlar
» Simurg Basın Ağı | VIZILTI FM Manifestosu
» VIZILTI FM | İstek ve Mesaj Hattı