Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: KASIM 1975

Paylaş
 

 Leonardo Maqe ile Eğri Oturup Doğru Konuşalım

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Ylberia Dhurim
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 13

Ylberia Dhurim
Sihir Basın & Yayını
Eğri Oturup Doğru KonuşalımGelecek Postası


"Başarı, adalet ve insanlara değer vermek!"

Eğri Oturup Doğru Konuşalım'ın bu sayısında eski eğitim müsteşarı ve seherbaz Leonardo Maqe var. Kendisi sorularımı şömine aracılığı ile yanıtlıyor.

Öncelikle röportaj teklifimi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Biraz spontane geliştiği için kusuruma bakmayın. Sizi şömine efsunu ile uğraştırmak zorunda kaldım. Lafı dolandırmadan başlayalım. Bakanlığa tesadüfen mi girdiniz yoksa bu her zaman hayalinizi kurduğunuz bir iş miydi?
Tabi ki her zaman hayalini kurduğum bir iş. Daha Hogwarts yıllarımdayken bu işi istiyordum.

Peki ya şu anki mevkiniz?
Şu an bir aydır seherbazım bilindiği gibi seherbazlıktan eğitim müsteşarlığına atanmıştım ama fark ettim ki orası bana göre bir yer değil ve bakanlığa dilekçe yazıp seherbazlığa geri döndüm.

Anlıyorum. Kafamdaki bir diğer soru işareti Hogwarts Yüksek Eğitim Müsteşarlığını neden bıraktığınız. Sanırım sizin açınızdan pek isteksiz bir atamaydı.
Evet o zamanlar çok anlamsız atamalar oluyordu yani bana göre öyleydi ve bu da onlardan biri. Ben her zaman adalet peşinde koşan biri olmak istemişimdir ve kendimce olmuşumdur bunu devam ettirmek için müsteşarlığı bıraktım.

Sizce Aiden Bloodworth geldiği mevkiyi hak ediyor muydu?
Ah o konuda pek konuşmak istemiyorum sıradakine geçebilir miyiz?

Hay hay! Konuyu günümüze getirerek dozu biraz daha arttırıyorum. Başseherbazlık ataması hakkındaki düşünceleriniz neler?
Hmmm evet başseherbaz Lucifer Helios. Aslına bakarsanız Bay Helios'un bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceğine karşı inancım tam. Kendisi bunu hak etti.

Halkın öne sürdüğü torpil iddiaları hakkındaki görüşlerinizi dinlemek isterim. Atama öncesinde bakanlık içinde bu mevki için en çok konuşulan ismin sizinki olduğu söyleniyor.
Torpil mi? Ah, evet. Bunu duymuştum ama Lucifer'in torpille geleceği hiçbir mevki olduğunu sanmıyorum. Sözüm başseherbazlık için de geçerli. İsim konusuna gelecek olursak belki de bakanlıkta en uzun süreli çalışan olduğum içindir bu söylentiler. Evet, Hogwarts'ı bitirdikten kısa süre sonra... İki, üç sene gibi bakanlığa girdim ama Lucifer'de benim kadar eski bir bakanlık çalışanı. Bunun da dikkate alınması gerekiyor.

Bunların içten görüşleriniz olup olmadığını anlamak çok zor zira Bay Helios ile uzun yıllardır iyi bir dostluğunuz var. Sahi, nasıl başladı bu arkadaşlık?
Uzun dediğiniz öyle çok değil aslında. Elbette Hogwarts yıllarında birbirimizi görüyorduk ama merhabalaştığımız bile yoktu. Asıl tanışmamız bakanlık darbesinde oldu diyebiliriz.

Soy ağacınıza baktığımızda Maqe ailesinin epey başarılı olduğunu görüyoruz. Kardeşiniz ve sizi ele alalım. Üç kelime ile Maqe ailesinin çocuklarını anlatacak olsanız…
Başarı, adalet ve insanlara değer verme yalnız buranın altını çiziyorum ve büyücü/cadı yada Muggle yada herhangi bi ırk hiç birini ayırmadan.

Peki ya kariyer mi aile mi?
Ah işte beni en derin yerimden vurdunuz bunun cevabını benim kariyer geçmişime bakarsanız zaten orda cevabını almış olursunuz.

Bu aileniz için zor olsa gerek. Hayatınızda biri var mı? Sizi hiç kamera karşısında duygusal ilişkileriniz ile göremedik. Doğrusu özel hayatınızı iyi saklıyorsunuz.
Hayatımda biri mi? (*güler) Aslına bakarsanız çok uzun zamandır var.

Evlenmeye karar verirseniz nasıl bir düğün ile evlenmek isterdiniz?
Hmm bir düşünelim aslında bu gibi şeyleri Bayan Heffernan'a bırakmaya karar vermişimdir her zaman yani hayatıma girdiğinden beri düzenlenmesi gereken şeyleri ona bırakıyorum - özel hayatımdaki şeyleri.

Evin reisi ilgilenir öyle şeylerle diyorsunuz (*güler). Melez olmanız hayatınızın herhangi bir kısmında size zorluk yarattı mı?
Hmm şu ana kadar hayır. Bir sıkıntı çekmedim doğrusu. Tabi Hogwarts'ta bir kaç ufak tefek kavgam olmuştu.

Kan durumunuzun konsey tarafından atamalarda bir kaide olarak görüldüğünü düşünüyor musunuz?
Bunu hiç düşünmemiştim aslında ama cevabım hayır olacak.   
Ylberia Troshani

Editör

İki Altın Tüy sahibi, bir çocuk annesi, yirmi yılı aşkın gazeteci. Bir zamanların sağlık habercisi olan Troshani, Ezekiel Harris ile yaptığı röportajla tarafsız haberciliği büyücedünyaya göstermiş, Casey Shaffer suikastini kadrajına yansıtarak dünya çapında ses getirmiştir. Kariyerine Gelecek Postası Editörü olarak devam etmektedir.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t3837-ylberia-troshani-dhurim-karak
 
Leonardo Maqe ile Eğri Oturup Doğru Konuşalım
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Gelecek Postası-