Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: KASIM 1975

Paylaş
 

 Ricadonna'nın Doğuşu: Küller ve Cesaret

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Olivia Scarlett Isis
Sanatçı & Ünlü
Ϟ Rp Beğenileri : 10

Olivia Scarlett Isis
Sanatçı & ÜnlüRicadonna'nın Doğuşu: Küller ve Cesaret  PDrGj9Ricadonna'nın Doğuşu: Küller ve Cesaret  J6DyRn


Home:
 

Gel Artık Kocişkom. Kutu Kola Gibisin İçesim Geliyor:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.hogwarts-rpg.com/t1814-o-l-i-v-i-a-s-c-a-r-l-e-t-t-i
Jason Boris Alvaro
Hayalet
Ϟ Rp Beğenileri : 0

Jason Boris Alvaro
Hayalet

 
Apar topar karar alan Olivia, Jason’a ulaştığında telaşlı bir hazırlık başlamıştı. Her şey üç silahşör olup tatlı bir yemek içindi.  Birkaç bina uzaklıktaki Sonja da bu sofraya davet edilmişti. Onur konuğu henüz seslendirilmemiş olsa da, belliydi ki üçü de temel gündem olmayacaktı. Aile olarak gördükleri bu akademinin tarihi, ataları konuşulmaya değer en güzel konuydu. Onların eserlerini, emeklerini anmak ve onları onurlandırmak da öğrendileri Sonja, Jason ve Olivia’ya kalmıştı. Öyle ki Jason elindeki etlerle masaya koşar adımlar atıyordu. Olivia, her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için iki de bir sorular sorup duruyordu. ”Salatalar nerede Jace? “ Etleri tam odak noktasına yerleştiren büyücü  masadaki üç farklı kaseyi sırayla gösterdi. ”Üç farklı kase var. Bunların hepsi salata mı şimdi?” Olivia’nın yüzü gülmüştü. ”Evet, evet. Bravo. Şuanda eksiğimiz gözükmüyor. “ Ahşap parçasına yaslanmış Jason ”Ne olabilirdi ki? Bir saattir elinde liste geziyorsun sonuçta.” diye geçirdi içinden. ”Merlin aşkına, şükürler olsun ki kıyafet sorunu yaşamıyoruz. Yakında karı koca olacağımızdan korkuyorum Isis.” Yüzünde muşmulamsı bir tavırla parmakları ritim tutmaya başlamıştı. ”Arabeske bağlamak ister misin? Sinirleniyorum bak… Ellerine sağlık her şey için Jase. “ Yanıbaşındaki adama koşup  dolu dolu sarılan cadı yanağına kocaman bir öpücük kondurmuştu. Zaman heyecanın baskısıyla yerinde sayıyor gibiydi. Sahi, Sonja nerede kalmıştı? ”Gerilme, gerilme… Henüz on dakika  var. Sonja dakiktir ve söz bugece  ona sataşmayacağım. Çünkü birbirimize mecburuz.” Bazen zorunluluklar harika dostluklara imza attırabiliyordu kimi zaman da büyük facialara. Jason tüm ihtimallerden uzak kalma taraftarıydı çünkü  yıllardır etrafında olduğu Olivia pek de dengeli biri değildi. Enin de sonunda büyücünün de dengeleri bozuluyordu. Yüzündeki buruşukluk düzeldiğinde Sonja salonda belirmişti. Ev cinlerine bir türlü misafir geldiğinde kendisini uyarmaları gerektiğini öğretememişti Jason. Ancak zaman dolmadan iki kadının da salondaki yerini almasına sevinmişti. ”Hoş geldin Danelle. Şimdi evim güzelleşti. Bir sarı bir kızıl, Gryffindor olduk. “ Kocaman bir gülümseme takınmıştı.


Ricadonna'nın Doğuşu: Küller ve Cesaret  X6p215
I was born with the power
I used that for equality
Means, I was so powerful
And  I'm not going anywhere
From my home, Ricadonna.


En son Jason Boris Alvaro tarafından 22.08.18 17:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Sonja Danelle
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 0

Sonja Danelle
Sihir Basın & Yayını

Herkes tamamlandığında büyük ziyafet başlamıştı. Henüz bir kavga ateşlenmemiş ancak küçük tartışmalarla gece ayakta tutulur kıvama gelmişti. Sonja, masaya otururken çatalının altına sıkıştırdığı parşömeni sonunda herkese sunma kararı almıştı. Kafasını karıştıranlar netleşebilirdi ancak üç kafadan bilgiler birleşip Ricadonna’nın yani yuvalarının tarihçesi aydınlığa kavuşturulmamıştı. Parşömen de bunun için gelmişti. Jason’a kağıt parçasını uzatıp  Olivia’ya döndü: ”Bir tüy kaleme ihtiyacımız olacak gibi. Tatlı faslına eşlik edecek güzel bir iş buldum.” Olivia şaşkınca eğilip yazılanları okumaya koyuldu. Ancak oldukça kısa sürdü. Bu başlık. Yalnızca bir başlık… Yeterince alkol almadan tarih tartışabileceğimizi mü düşünüyorsun Sonja? Ah, hayır. Ben şarapları tazeliyorum. Kalemi de Jason’a bırakıyorum.” Sonja bir nebze rahatlamıştı. Bu isteğine kimse karşı çıkmamıştı. Usulca kadehlere eklenen şarabın kırmızısını izledi. Aslında tercihi beyaz olurdu ama sorulmamıştı. O da üç kişilik demokraside çoğunluğun tat kurbanı olmaktan pek rahatsız değildi.  Yeniden sustu. ”Kalem işte burada… Şimdi, izninizle kadehimi bu üçlüye kaldırmak istiyorum. Sonu gelmez, bitmek tükenmek bilmeyen işlerimize ve enerjimize gelsin. “ Kıkırtılı memnuniyetle herkes cam parçalarını tokuşturmuştu. Defalarca doldurulup defalarca boşalan bardaklar zihinleri açıyordu. Boş şişeler masanın altına tıkılmaya başladığında herkesin hem gevşemiş hem de ayık olduğuna emin olmak istedi cadı: ”Bay Kethan’ın anlattıklarını hatırlıyorsunuz değil mi? Ünlü üstatların yaşamı, sarayda olanlar…  Ancak asla olayların bağlatışını kuramamışımdır. “ Olivia hevesle söze atıldı: ”İşin sırrı, gizli bir mektupta. Mektup ise şuanda nerede bilemiyorum ancak içeriğinden haberim var.” Jason sessizce sandalyesinden sıyrılıp yüce kütüphanesine doğruldu savrulmuştu. Elini kırmızı kitaplar arasında gezdirirken ton geçişini bozan sarı kitabı çekiverdi. Hızla sayfalarını karıştırmaya başladı. ”Aha! Burada. Sayfa 113.” Sonja kahkaha attı. ”Hadi ama Alvaro, tarihçemizi  konu alan bir kitabın olduğunu söyleme sakın bana. Bir de sayfası mı var? Çok tatlısın. “ Jason kaşlarını çatmıştı. İki sayfanın arasından bir kağıt parçası çıkarıp  masanın ortasına adeta vurdu. Eli hala kağıdı baskılıyorken gözleri Sonja’ya kilitlenmişti. Olivia ne birkaç saniye bekleyip arkadaşının elini tuttu. Topukluları üzerine dikilen cadı Jason’ı kendine çekti. Artık kimse Sonja’yı hedef almıyordu.

Ricadonna'nın Doğuşu: Küller ve Cesaret  9GdLBN
JENERIK:
 En son Sonja Danelle tarafından 23.08.18 0:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Olivia Scarlett Isis
Sanatçı & Ünlü
Ϟ Rp Beğenileri : 10

Olivia Scarlett Isis
Sanatçı & Ünlü
Kadife bir sesle Jason’ın yeniden öpen cadı büyücü poposunu sandalyeye kavuşturana kadar ayakta kaldı. ”Bu mektup madem sana ulaştı, neden bana hiç anlatmadın? Neyse sonuçta elimizde… Ama önce hikayeyi anlatmak isterim, bildiğim kadarıyla elbet…   Dannoso nedir bilir misin Danelle, Jason’ın bildiğini biliyorum..” Sonja bilmiş  bir ifadeyle cevapladı. [color:ff77= ff9966]”Elbettte. Zamanında atalarımızı aşağılamak için  kullanılan bir sözcük. Zararlı şeyler için kullanılan bir ifade olması gerek. Sanatın zararlı olduğun düşünen odunlar tarafından kullanılmış bir sözcük.” Jason, sarışın cadıya dönerek söylendi. ”Kendilerince hakaret etmeye çalışmış beyinsizler. “Homurtular dindiğinde Olivia hikayeyi anlatmaya koyulmuştu: ”Baştan başlayalım mı? …   Lütfen beni düzeltin ve eklemeleri yapın gerekli gördüğünüz yerlerde… Toplum için sanat gibi basit nedensel kalıplar değil de sanatı savunmak için, sanatı yaşatmak için, sanat için sanat diye yola çıktı atalarımız. Dönemin dogmatik yapısı Fibonacci’nin kafasını attırıyor. Bilimle sanat bir araya geliyor, dostlar toplanıp sohbetler ediyor. Bu arada Fibonacci toplumdan dışlanıyor. Ancak II. Frederick bu olanlara gizliden destek veriyor. “ Sonja yerinde duramayan bir çocuk gibi söze atıldı. ”Hatta şu Laurence, Fredy’e aşıktı. Fredy siyanürle öldürülmüştü değil mi? Sarayda Fibonacci’yi tutup destekleyen Frederic din adamlarınca öldürülmüştü.” Jason ise son noktayı koydu. ”Ah işte kadınlar, muggle da cadı da aynı. Cadı kavramını ne güzel kullanmış mugglelar, tehlikeli demek istiyorlar ‘cadı’ diyerek. Adamcağız sanatı bilimi destekleyen bir hükümdar olup atamıza kollarını açtı.  Laurence ise bu ölümün tek sorumlusu olarak Fibonacci’yi gösterdi. İşte kadın aklı. “Kollarını iki yana açıp olağan bir süreç anlatır gibi rahat konuşmuştu  Jason.  Sonja  ve Olivia bu duruma biraz öfkelense de Olivia gülümsemeyi tercih etmişti. “Evet, yorum dışında olay tam olarak böyle ilerledi. Ama şöyle, kral aslında öldürülmedi aforoz edildi, krala gönül veren Laurence ise Fibonacci’yi zehirledi. Sebep söylediğiniz gibiydi. Uzun bir süre örgüt gizlice toplanmaya devam etti. Daha sonra dünyanın dört bir yanına dağıldı. En son ise toplandıkları mağarada bir mektup bulundu, Fibonacci’ye ait olan bu mektup şuan masamızda…  Işığı takip eden atalarımız bir akademi kurma kararı aldı, bu akademiye de o gün Fibonacci’nin soyundan hayatta olan tek kişinin yani Ricadonna’nın adını verdiler…  “   Detayları dedikodulaştırmak istemeyen cadı, bildiği hareketlerin bazılarını da susup yuttu. Sonuçta Sonja bir araştırmacıydı ancak üç kişinin bildiği akışın net olduğuna karar verilmişti. Fibonacci zehirlenmişti, Fredy onu desteklemiş ve Fredy’e aşık olan Laurence her şeyi karıştırmıştı. Bir gün kızı olursa asla bu ismi vermeyecekti cadı. Diğerlerinin de aynı kanıda olduğunu düşünüyordu.  Şişenin sonunu üç kadehe bölüştürüp kendisininkini hızla boğazından aşağıya yuvarladı. Başı hafif hafif Jason’ın omzuna düşüyordu. Gece tadıyla bitmeliydi, konuşulamayanlar olmuştu elbet. Olacaktı da. Sonja’ya ilk araştırması için fırsat vermek istemişti cadı.  Her şey bu kadar basitti.

RP SONU
Ricadonna'nın Doğuşu: Küller ve Cesaret  J6DyRn


Home:
 

Gel Artık Kocişkom. Kutu Kola Gibisin İçesim Geliyor:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.hogwarts-rpg.com/t1814-o-l-i-v-i-a-s-c-a-r-l-e-t-t-i
 
Ricadonna'nın Doğuşu: Küller ve Cesaret
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: İngiltere :: Ricadonna Sanat Akademisi-