Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: KASIM 1975

Paylaş
 

 BYS'de Usulsüzlük İddiası!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Ylberia Dhurim
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 13

Ylberia Dhurim
Sihir Basın & Yayını
BYS'de Usulsüzlük İddiası!Gelecek Postası


"Çoğunluğun aynı cevapları vermesi üzerine BYS sınavlarında haksız sonuç ve torpilli yönlendirme iddiaları ortaya atıldı."

Sihir Bakanlığı tarafından İngiltere genelinde gerçekleştirilen, 15 bin kişinin alındığı sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerin aynı sorulara aynı cevapları verişi soru işaretlerine sebep oldu. Yaklaşık 30 kişilik bir grup, Gringotts'un önünde bir araya gelerek, Sihir Bakanlığı'nca gerçekleştirilen personel alım sınavında torpil yapıldığını iddia ederek, cevapların sınavdan önce dağıtıldığını iddia ettiler. Grup ayrıca, haksızlığın giderilmesi için konseye, Cumhurbaşkanı'na, Sihir Bakanlığına baykuş yolladıklarını, ayrıca büyüceşuraya suç duyurusunda bulanacaklarını belirtti.

Sınava giren öğrencilerden birinin velisi olan eski büyüceşura hakimi Harold Tucker BYS sınavıyla ilgili "Bakanlık önceden almayı belirlediği kişileri almak için böyle bir şike ile durumu kılıfına uyduruyor diyorlar. Ben öğrencilerin işi olduğunu düşünüyorum. Bakanlık bunu derhal araştırmalı. Buradaki esas amacın diğer kurumlarda olduğu gibi kadrolaşmanın önündeki engelleri kaldırmak olduğunu düşünmüyorum." dedi.

Bakanlık ise kendisine yöneltilen torpil iddialarının asılsız olduklarını, bunun katılımcılar arası bir mesele olduğunu, olayın aslını araştırmaya koyulduklarını belirtti. Tüy kalemlerimize yakalanan Uluslararası Sihirsel İş Birliği Dairesi Başkanı Ubaid Nasri "Kriterler stajyer alımlarına ilişkin yazılı sınavlarda torpil yapılmasına mahal vermeyecek nitelikteler. Geriye yalnıza öğrenciler arası örgütlenme ihtimali kalıyor. Konu hakkında çok bir bilgim yok fakat çalışmaların sürdüğünü söyleyebilirim."   
Ylberia Troshani

Editör

İki Altın Tüy sahibi, bir çocuk annesi, yirmi yılı aşkın gazeteci. Bir zamanların sağlık habercisi olan Troshani, Ezekiel Harris ile yaptığı röportajla tarafsız haberciliği büyücedünyaya göstermiş, Casey Shaffer suikastini kadrajına yansıtarak dünya çapında ses getirmiştir. Kariyerine Gelecek Postası Editörü olarak devam etmektedir.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t3837-ylberia-troshani-dhurim-karak
 
BYS'de Usulsüzlük İddiası!
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Gelecek Postası-