Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: KASIM 1975

Paylaş
 

  Riley Jimin Lee | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce Merlin

 Riley Jimin Lee | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu 5yqb7d

Sorgulama Başlıyor!

BYS sınavı arkasından yapılan şikâyetler ve usulsüzlük (tık)iddaları üzerine bakanlık tarafından soruşturma açılmıştır. Buna dâhil olarak cevapları şüpheli görünen sınava girmiş öğrenciler Büyücü Dünya Konseyi üyeleri tarafından yetkilendirilmiş Seherbaz Wabbit Whelve, ve Sayın Eğitim Müsteşarı Herriet Glassburg tarafından sorgulanacaklardır.

Herriet Glassburg::
 
Wabbit Whelve::
 


Bilinmesi Gerekenler:

-Bu RP’ye cevap vermek için sekiz(8) gün süreniz vardır.
-Sorgulama bitene kadar sorgulama altındaki karakteriniz ile (Hogwarts’da devam etmekte olan dersler dışında) başka başlık altında RP yayınlamanız ve/veya yeni başlık açmanız yasaktır.
-Bu kurallara uymayan karakterler hakkında kurgusal ceza verilecek, yaptırımlar uygulanacaktır.


İYİ EĞLENCELER!
©️ HOGWARTS RPG
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce Merlin
Hyungwon Chae, Riley Jimin Lee, Jeremy Doukas, bu sabah erken saatlerde derslerinize gitmeye hazırlandığınız sırada müdirenin itirazlarına rağmen bakanlık görevlilerince haklarınız okunduktan sonra hep birlikte madalyon şeklinde bir anahtar kullanarak bakanlığa getirildiniz. Bakanlıkta sizi ayırdıktan sonra farklı sorgu odalarına getirdiler.
Sorgu odasının içinde ahşap bir masa, üç sandalye ve başının üstünde sallanan çıplak bir ampul dışında bir şey yok. On beş dakika kadar süren yalnız bir bekleyişin ardından dışarıdan adım sesleri duyuyorsun. Çok geçmeden iki kişi sorgu odasına giriyorlar. Elli yaşlarına yaklaşmış pembe giyimli bir kadın Eğitim Müsteşarı Herriet Glassburg, koyu tenli, çok iyi giyinmemiş uzun boylu adam ise Seherbaz Wabbit Whelve olarak tanıtıyorlar kendilerini. Herriet karşındaki sandalyeyi çekip düzgünce otururken Wabbit ayakta kalıp elinde tuttuğu dosyayı kapalı halde masanın üstüne bırakıyor. “Mümkünse bize sınav gününden bahsetmeni istiyoruz.”

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Riley J. Lee
Gezgin
Ϟ Rp Beğenileri : 9

Riley J. Lee
Gezgin
Cadı tam sınavın stresi bitti, rahatladım derken önce berbat notunu görmüş ve ailesine nasıl açıklayacağını düşünmeye başlamışken, ailesi ile daha da papaz olacağı bu sorgu olayı başlarına gelmişti. Derse gidecekken müdirenin odasına çağrılmış orada karşılaştığı bakanlık çalışanları sayesinde olayı öğrenmişti. Ve bunu ailesinin duymaması imkansızdı. Riley'nin ardından odaya Jeremy ve onun ardından da adını dahi bilmediği diğer Gryffindorlu büyücü girdiğinde müdireleri ne kadar itiraz etse de üç öğrenci de bakanlığa götürülmüştü. Bakanlığa getirilip sorgu odasına alınırken tek düşündüğü bu iki Gryffindorlu ile nasıl bir şeyler yaptığını düşünebiliyor olduklarıydı. Gözlerini devirmemek ve sakin kalmak için fazlasıyla çaba göstermek zorunda kalacaktı anlaşılan cadı. Fakat pespembe kıyafeti ile gelen yaşlı kadın cadının gözlerini devirme ihtiyacını ve gülmesini güçlükle tutmasına sebep olmuştu. Yaşlı cadı yanında bir de seherbazla gelmiş ve sorguya başlamışlardı.

Riley soruyu duyduğu gibi o günü hızla hatırına getirmeye çalıştı ve dudaklarını aralayıp konuşmaya başladı. "Sınav saatine kadar yatağımdaydım. Sınav saati yaklaştığında hazırlanıp sınavın yapıldığı boş sınıfa gittim. İnsanları pek sevmiyorum, bu yüzden iletişimi en aza indirmek amaçlı sınıfa gittiğimde başımı sıraya koyup gözlerimi kapatıp sınavın başlamasını bekledim." dedi gözlerini pembe kıyafetli cadıya dikmişken. Kadının kıyafeti, masmavi gözleri ve sıkmış olduğu dudakları her ne kadar dikkat dağıtıcı olsa da neyse ki şimdilik bir sorun yaşamıyordu cadı.  "Sınav kağıdı önüme geldiğinde bir kaç kez okuduktan sonra cevaplayıp sınıftan ayrıldım. Hepsi bu." diye eklemişti tereddüt etmeden.

 Riley Jimin Lee | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu O5Qkd8
.:
 
.:
 
Love:
 
thehunter:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t4235-riley-j-lee#63169
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce Merlin
Herriet kızın sözlerini ellerini kucağında, ufak çantasının üstünde kenetlemiş, ince dudaklarını birbirlerine bastırmış halde dinledikten sonra “İlginç.” Diyor. “Sınav saatine kadar odanda olduğun hakkında şahitlik yapabilecek bir tanık var mı?”
Wabbit “Eminim sonra oda arkadaşıyla da konuşabiliriz.” Diyerek kadının sözünü kesti. “Buraya birlikte geldiğimiz arkadaşlarını görmüş olmalısın. Onları tanıyor musun? Haklarında düşüncelerini bizimle paylaşabilir misin?”
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Riley J. Lee
Gezgin
Ϟ Rp Beğenileri : 9

Riley J. Lee
Gezgin
Yaşlı kadının sözlerine onun yerine yanıt verdiği için adama minnettardı. Çünkü kadının yüzündeki ifade ve tavrı ciddi anlamda cadıyı rahatsız ediyordu. Seherbaz adam konuşmaya başladığında cadı, yaşlı kadını süzmeyi bırakıp bakışlarını ona çevirmişti. "Aynı yaşta olduğumuz için derslerimiz genelde ortak. O yüzden ikisini de sima olarak biliyorum. Uzun boylunun adını dahi bilmiyorum ama daha kısa olan Jeremy Doukas. Gryffindor Bina Başkanı. Ben de Slytherin Bina Başkanı'yım, mecburen aynı yerde bulunduğumuz çok oluyor. Ve haklarındaki düşüncelerime gelecek olursam, açıkçası az önce de dediğim gibi insanlarla iletişim kurmaktan hoşlanmıyorum. O yüzden haklarında ne diyebilirim bilmiyorum. Tek bildiğim Doukas'ın popüler olduğu." demişti. Kadının rahatsız edici suratına bakmadan bakışlarını seherbazda tutmayı yeğliyordu. Adam en azından direkt suçlu muamelesi yapmıyor, bir şeyleri anlamaya çalışıyordu.
 Riley Jimin Lee | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu O5Qkd8
.:
 
.:
 
Love:
 
thehunter:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t4235-riley-j-lee#63169
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce Merlin
"Demek aynı ortamların genç bireylerisiniz. O halde sınavlara çalıştığınız kaynakları ve verdiğiniz cevapları nereden esinlentiniz bize bunları açıklayın. Zira ya aynı kaynakları sular seller gibi ezberlediniz ya da kafanız aynı çalışıyor. Veya yaşınızdan büyük büyülere meraklısınız genç bayan?" sözlerini cevaplaması için iki elini masaya koyan kadın, gözlerini sorgudaki genç bedene dikerek karşısından gelecek cevaba kilitlenmişti.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Riley J. Lee
Gezgin
Ϟ Rp Beğenileri : 9

Riley J. Lee
Gezgin
Eve döndüğünde suçlu olmasa da büyük bir sorunla karşılaşacağından emindi. Babası bakanlıkta, Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi'nde çalışıyordu. Yani çoktan ona haberi gitmiş olmalı ve cadıya bunu nasıl ödeteceğini düşünüyor olmalıydı. Cadı onu, o çocuklarla işbirliği yapıp sınavda usulsuzluk yapmakla suçlayarak bu duruma düşürdükleri için sinirlenmeye başladığı sırada pembe kıyafetli cadı söze girmişti. Kadın imalı sözlerini bitirdikten sonra ellerini masaya koymuş ve gözlerini genç cadıya dikmişti. Onu korkutmaya, paniklemesine neden olmaya çalıştığı çok belliydi. Ama Riley suçlu değildi ve bu yüzden korkmak için bir sebep göremiyordu. Oturduğu sandalyede biraz daha dik oturduktan sonra o da ellerini masada birleştirdi ve hafifçe masaya eğildi. "Hepimiz aynı okula gidiyor, aynı kütüphaneyi kullanıyoruz. Profesörlerimiz ve ders kaynaklarımız da aynı olduğuna göre benzer yanıtlar vermemiz çok da tuhaf değil bana kalırsa." dedi. Birilerine gülümsemeye alışık olmadığı için tuhaf görünmemesini umarak gülümsedi ve devam etti. "Herhangi bir suç işlemedim. Eğer hala inanmıyorsanız, isterseniz asa veya düşünseli kontrolü yapabilirsiniz. Ya da başka ne yapılabiliyorsa?" Hafifçe eğildiği masadan uzaklaşıp tekrar sandalyeye yaslandı. Elleri hala masadayken pembe cadıdan gözlerini ayırmıyordu.
 Riley Jimin Lee | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu O5Qkd8
.:
 
.:
 
Love:
 
thehunter:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t4235-riley-j-lee#63169
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce Merlin
Sorgulama esnasında her iki bakanlık çalışanı gençleri sıkıştırmaya çalışsa da ayrı ayrı sorgularda elde ettikleri tek bir somut bulgu dahi ortaya çıkaramamışlardı. Tüm bu hengamenin içinde sorgulama devam ederken pembelerin efendisine bakanlıktan bir acil posta geldi ve sorgulamayı bitirmesi gerekliliği konsey başkanı tarafından bizzat rica edilmişti. Kadın mektupları yazanları sadece kendisine saklamasının akabininde seherbaz gözlerindeki sinirliliği dışa vurmaktan çekinmiyordu. Tam bu sırada eğitim müşteşarı odanın tüm hakimiyetini eline aldı ve "Sorgulamanı burada bitiriyorum. Diğer arkadaşlarında pek farklı şeyler konuşmadılar senn gibi ancak bir sonraki hatada yine karşıma sizler çıkarsanız bu kadar kolay kurtulabileceğinizi sanmayın lütfen. Konsey ne düşünüyor veya başkan bilmiyorum ama benim gözümde hala aklanmış değilsiniz. Dosyayı tamamen kapatmıyorum sadece zamanaşımı için geriye bırakıyorum kararı." sözleri odanın her tarafında yakınlandı. Dudaklarındaki sesin bitmesinin ardından hışımla kapıdan dışarıya çıkarak sorgulamanın resmen bittiğinin sinyalini verdi.Not: Sorgulama Konsey'in ricası ile askıya alındı ve sizlerin suçlu ve suçsuzluğunuzun şimdilik bir önemi yok. Eğer bu konuyla ilgili başka delil ortaya çıkarda 2 yıl içinde dosya tekrar işleme alınacaktır. Şimdilik özgürsünüz ve siciliniz temiz!

-SORGULAMA BİTTİ! -
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Riley Jimin Lee | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: İngiltere :: ZEMİN KAT / SİHİRSEL EĞİTİM DEPARTMANI-