Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: ŞUBAT 1976

Paylaş
 

 Hogwarts Profesör Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4
Carmenta
Game Master
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Carmenta
Game Master
Rütbenizi veriyorum; ancak sihirli yaratıkların Hogwarts sınırları dahilinde kısıtlamalara tabi tutulduğunu unutmayın. Güçlerinizi, özellikle de dişlerinizi kullanamazsınız. Daha önce bir vampir profesörümüz olmadığı için buna bir çözüm getirmemiştik açıkçası; ancak muhtemelen açlığınız için Sihir Bakanlığı tarafından size kan sağlanacaktır paket vs. olarak. Ya da müdüre ile anlaşarak Yasak Orman'daki 'nesli tükenmeyen' hayvanlardan beslenmeniz de mümkün olabilir.

İyi dersler şimdiden!
Hogwarts Profesör Alımları  - Sayfa 4 Imza
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Carmenta
Game Master
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Carmenta
Game Master
Herkese merhaba!

Konuşmalar sonucunda gelecek dönemdeki aktiflikleri garanti olmadığından, Sihirli Yaratıkların Bakımı ve Bitkibilim profesörlerimiz görevlerini bırakma kararı almışlardır. Bugün itibariyle bu iki ders boşa düşmüştür. Bu iki dersin de dolmasıyla beraber Hogwarts ikinci dönemine resmi olarak başlayacaktır.
Hogwarts Profesör Alımları  - Sayfa 4 Imza
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Elowen Evergreen
S.Y.B
Ϟ Rp Beğenileri : 3

Elowen Evergreen
S.Y.B
Karakter Adı-Soyadı: Elowen Evergreen

Karakterin Geçmişi: Mali durumu yerinde, ancak karısını, annesiyle aldatabilen bir adamla, güzelliği dışında çıkmış çivileriyle de ün salmış bir kadının sevgiden yoksun ürünüdür Winnie. Sekiz yaşına kadar annesi ve o, falcılıktan kazandığı paranın desteğiyle, tuhaf bir hayat sürer. Daha sonra maddi ve manevi yardım için yalvardığı baba tarafından reddedilen annesi, kızını da peşini takarak adamın evini, ailesini kendi başlattığı yangınla küle çevirir. Daha sonra yaptığını yüzünden gülümsemesi düşmeden itiraf edecek, hapishanede anevrizmadan ölecektir.

Küçük kızın velayeti ise, annesinin iki kız kardeşi arasında devamlı bir kavga konusu olacaktır. İkisi de çocuk büyütmeye birbirinden uzak  olan kadınlardan küçük olanı, alkolik ve yalnız yaşayan biri olmasına rağmen, babasının bütün parasını kendisine bırakmasından dolayı sahip olduğu mali üstünlük ve davaya ayık gelebilmesinin de yardımıyla Winnie'nin vasisi olur. Ancak kocasıyla beraber mezar kazıcısı olarak çalışan ablası sık sık küçük kızı kaçıracak, aylar boyunca kendi evinde kaldırdıktan sonra bu ziyaret ya buna dayanamayan Winnie'nin kardeşine gitmesiyle, ya da bizzat kardeşin kızı kaçırmasıyla son bulacaktır. Yıllar boyunca bu senaryo o kadar çok tekrarlanır ki, en tuhaf olayları bile rutine çevirebilme özelliği Winnie'nin içine adeta işlenir.

Hogwarts'ta Slytherin binasına seçilir ve örnek öğrenci olmak dışında her şeydir. İksir dersine ekstra bir ilgisi olsa bile ne tuhaftır ki yaptığı hiçbir iksir başarıya ulaşamaz, bu durum hem sinirlerini bozacak, hem de, ne tuhaftır ki, deneme azmini arttıracaktır. Tabii ki hiçbir zaman da başarıya ulaşamaz, ama o gerçeği görmezden gelir. Zamanla, başarısızlıkları artık komik ve acınası arasındaki sınırda dans etmeye başlamışken, Yasak Orman'dan veya İksir depolarından 'aşırdığı' malzemelerle deneylerini sürdürmek hobi değil, saplantı halini alır. İkinci sınıfta kendini öldürmeye karar verir, ama kendi tabirine göre 'üşenir'. Görünüşe göre 17 yıl boyunca da üşenmeye devam eder.

Mezun olduktan sonra Unutturma Bölümünde bir iş bulur ve keyifle yapar, ama önüne yükselme fırsatı çıktığında bunun yalnızca bir iş olarak kalmasını ve kariyere dönüşmesini istemediğini fark eder; sonuç olarak da istifa eder. Benzer şekilde 'üşendiği' bakanlığı yakma projesi de askıya alınmış olur.

Karakterin Kişilik Özellikleri: Hem yaratılıştan, hem de başına hep kötü şeylerin gelmesine alıştığından, Winnie koyu bir pesimisttir. Dikkati çok kolay dağılır ve asla uzun süre belli bir şeye odaklı kalamaz; bütün hobilerine bir gün ısınıp diğer gün sıkılmasının nedeni de budur. Büyük planları ve sadece "kötü olmak", "başına bunları getirenlerden intikam almak" ve en önemlisi "kaos çıkarmak" üzerine kurulu bir düşünme sistemi vardır; ama doğası gereği sahip olduğu ve üzerinden atmaya bile üşendiği üşengeçliği dünyayı tersi yönde döndürmeye çalışmasına engel olur. Her daim devam eden "ne anlamı var ki" sorunsalını da unutmamak lazım. Tuhaf, karanlık bir şaka anlayışı vardır ve çoğu zaman nerede durması gerektiğini bilemez. Kendini bir başarısızlık ve insanlıkta leke olarak görür, aynı zamanda başa geçme ve ağır bir diktatörlük uygulamanın hayallerini kurar. Çok saçma bir hayatı olan saçma bir insan olduğu kanısındadır, kimse de ona karşı çıkmaz.

İstenilen Ders / Varsa Ek Görev İsteği: Sihirli Yaratıkların Bakımı

Neden Karakteriniz İçin Uygun Mesleğin ve Alanın Bu Olduğunu Düşünüyorsunuz: Belki Yasak Orman'da geçirdiği zamanların etkisiyle, belki de kendini bütün insanlara uzak hissetmesi nedeniyle, Winnie her zaman sihirli yaratıklara ilgili olmuştur. İksir'deki takdire şayan başarısızlığı dışında dersleri ortalamanın üzerindedir çoğunlukla, yetiştiriliş biçimi nedeniyle aşina olduğu Muggle Bilimleri, Tılsım, Kehanet, Sihirli Yaratıkların Bakımı ve ucu ucuna geçtiği Biçim Değiştirme dışında bütün derslerden kalmayı bir şekilde başarır. Gerçekten yetenekli olduğu nadir konulardan biri olması (ve ilgisini çekebilecek işlerden geriye kalan tek şeyin diktatörlük olması) sebebiyledir ki onun için en uygun meslektir.

Aktiflik Süreniz: Muhtemelen haftada birkaç saat

Örnek RP: Adelaine Gordon, Clementine Bishop ve Elizabeth Theresa Boleyn karakterlerinin rp'lerine bakılabilir
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Auguste Marcel Barthélemy
Kehanet
Ϟ Rp Beğenileri : 140

Auguste Marcel Barthélemy
Kehanet
Karakter Adı-Soyadı: Auguste Marcel Barthélemy
Karakterin Geçmişi: Marcel, Hogwarts'ta Slytherin binasında okuyan bir çocuktu ilk başta. Bakan Austin Hudson'ın izinden gidiyor, gelecekte Sihir Bakanı rütbesini tekrar yürürlüğe sokup kendisi bu koltuğu doldurmak istiyordu. Dersleri çok iyiydi. Sorumluluk sahibi, eğlenceli, sevdiği kişilere karşı çok yardımsever bir çocuktu. Gelecek için bir sürü planları olduğundan Hogwarts'taki zamanlarında onu en rahatsız eden şey, zamanın yavaş akmasıydı. Bir an önce yükselmek, istediğine ulaşmak istiyordu. 5. sınıftan 6. sınıfa geçeceği yaz tatilinde evinin yanması ve ailesinin bu yangında ölmesi ile her şey bir kabusa dönüştü. Zaten bu olayların hepsi sitede yazılı.

Karakterin Kişilik Özellikleri: Kendini beğenmiş bir hava çizer dışarıdan bakılınca. Profesyonellik onun için çok önemlidir. Gerçek duygularını dışarı yansıtmayı ya da bunları konuşmayı sevmez. Hedefine doğru ilerlemek ister. Mızmızlanmak, fazlası ile duygusal olmak gibi şeylere gelemez. İnsanların gözünün yaşına da pek bakmaz. Çocukluğundan beri en nefret ettiği şey, kendini acındıranlardır. Yardıma ihtiyacı olmadığı konusunda kendini kandırmayı baya bir sever. Bu yüzden duygusal konularda kimseden yardım istemez. Ancak işlerini başkalarına yaptırmaya bayılır. Safkan ayrımı yaptığını söylememe gerek var mı bilmiyorum. Fazlası ile ayrımcı olmasının yanında eğer işine yarayacaklar ise düşük gördüğü kişilerle ya da düşmanları ile iş birliği içinde olabilir. Bununla birlikte kendi tarafındaki kişilerden de fazlasını beklediği için onlara da gaddar davranabilir. Onun için en önemli olan şey kendisidir. Eğer bu konuda ona getirisi olacaksa duygularını hiç göz önünde bulundurmaz. 

İstenilen Ders / Varsa Ek Görev İsteği: Kehanet Profesörlüğü / Slytherin Bina Sorumluluğu

Neden Karakteriniz İçin Uygun Mesleğin ve Alanın Bu Olduğunu Düşünüyorsunuz: Çocukları çok seviyorum. Şaka şaka. Geleceğe yatırım. Kendime yandaş toplamam için en uygun meslek bu. Gençleri doğru yola çekeceğim. Daha yeni ustalaştım görücülüğümde, en uygun alan tabi ki de kehanet. 

Aktiflik Süreniz : Siteye girdiğim saatler değişiyor ama çoğunlukla bilgisayardayım.

Örnek RP : Eski yazdıklarıma bakabilirsiniz.
Hogwarts Profesör Alımları  - Sayfa 4 Tumblr-offzpx1u-D21v51hqfo4-1280

(XV):
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t2214-your-master-marcel
Carmenta
Game Master
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Carmenta
Game Master
İki profesörlük de kabul edilmiştir. Özelden de konuştuğumuz gibi; bina sorumluluğu konusu müdire tarafından sonuçlanacaktır.


Son olarak Bitkibilim dersimiz açıkta kaldı. Onun da dolmasıyla yeni dönemimize koşacağız.
Hogwarts Profesör Alımları  - Sayfa 4 Imza
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Valéria Éloïse Barthélemy
Bitkibilim
Ϟ Rp Beğenileri : 72

Valéria Éloïse Barthélemy
Bitkibilim

Karakter Adı-Soyadı: Valéria Éloïse Barthélemy
Karakterin Geçmişi: Annesi onu terk ettiği ve geriye damarlarında taşıdığı büyük bir yük bıraktığı için büyüdükçe Veelalık onu daha çok düşündürmeye ve srese sokmaya başlamış, Hogwarts dönemlerinde de annesiyle kurmaya çalıştığı iletişim sonucunda depresyona girmesini sağlamıştır. Bu yüzden okul zamanlarından pek bir tanıdığı yoktur. Neden Slytherin olduğunu ise her zaman sorgulamış ve kendini tamamen aidiyet duygusundan eksik hissetmiştir. 5.sınıf sonunda ailesine yapılan bir suikast sonucu geriye sadece ikiziyle beraber hayatta kalmayı başaranlar olmuşlar ve bu ağır yıkımla beraber babasının akrabalarının yanına Fransa'ya kaçmak zorunda kalmışlardır. Orada geçirdikleri 4 yılın ardından sonunda ingiltere'ye geri dönerek burada kendilerine bir düzen oturtmuş ve Barthélemyler olarak duruşlarını devam ettirmeye karar vermişlerdir. İlk geldiklerinde gazetede işe başlayan Val, kendi köşesinde Hogwarts öğrencilerine tavsiyeler verdiği bir seri başlatmıştır.Karakterin Kişilik Özellikleri: Küçüklüğünde anneleri tarafından terk edildikleri için hem sevgiye büyük bir açlık çekmekteyken hem de kimseye güvenemeyen paranoyak bir insana dönüşmekte yavaş yavaş. İkizinin tam tersi olacak bir şekilde etrafındaki olaylara karşı aşırı umursamaz, asosyal, tembel, duygusal ve hayalperest bir insan. Genelde tek başına geçirdiği vakitlerden, uyumaktan, kitap okumaktan, resim çizmekten ve bitkilerle uğraşmaktan hoşlanıyor. Tam bir ev kuşu da denebilir. Özgürlüğüne, anlık arzularına ve en önemlsii de ailesine çok önem veriyor. Yani Marcel'e.
Ayrıntı için lejantına ve eski rplere bakabilirsiniz.

İstenilen Ders / Varsa Ek Görev İsteği: Bitkibilim

Neden Karakteriniz İçin Uygun Mesleğin ve Alanın Bu Olduğunu Düşünüyorsunuz: Okuldan ayrılışları sonrasında bitkilere olan ilgisinde büyük bir artış yaşadı. Çünkü Fransa'ya kapalı kaldıkları 4 yılda onun dünyayla barışık kalmasını sağlayan tek unsur doğaydı. Bu yüzden kimsenin fark etmediği zamanlarda arada sırada ormana kaçarak yürüyüş yapmak, çiçekleri toplayarak odasına karışımlar elde etmeye çalışmak ve bu konuda kitaplar okumak uzun süreli bir hobisi haline geldi. İngiltere'ye döndüklerindeyse evine bir sera yaptırdı ve günlerini ağırlıklı olarak orada geçirmeye başladı. Plansız ve biraz da sakar biri olduğundan bitkilerle hastanede sonlanan anıları var malesef.

Neden profesörlüğün uygun olduğuna gelirsek... Valeria'ya baktığınızda çok fazla ortaya çıkmayan ama aslında en büyük karakter özelliklerinden birisi: güç tutkusu. Güçsüz olmaktan o kadar korkuyor ki aslında bu konudaki özgüven eksikliğini, insanların davranışlarıyla dalga geçerek ve onları küçümseyerek kapamaya çalışıyor küçüklüğünden beri. Hata yaptığında terk edilmekten, terk edildiğinde değersiz hissetmekten, değersizliğin de güçsüzlük getirmesinden korkuyor. Bu yüzden ailesi dışında birine bağlanamyı bırakın ilişkiye dahi girmiyor. Kontrol edemeyeceği insanlar ve olaylar onu sinirlendiren ve çaresiz bıraktıran bir durum. Ya depresyona girecek sonunda, ya da böyle bir şey olmamış gibi davranarak uyuyacak. "Kontrol" hayatında önemli bir yere sahip. Zaten okul zamanlarında profesörlerin öğrencileri istediği gibi kontrol edebiliyor olma özelliğinden etkilenerek o da profesör olmak istediğine karar vermişti. Hatta bundan başka bir hayali yoktu denebilir. Ayrıca hazır ikizi profesörlüğe gelmişken, takip etmesin mi peşinden...

Aktiflik Süreniz : Haftada birkaç gün birkaç saatimi ayırabiliyor olacağım.

Örnek RP : Karakterlerimin eski rplerine bakabilirsiniz.
Hogwarts Profesör Alımları  - Sayfa 4 Thumbn18 Hogwarts Profesör Alımları  - Sayfa 4 Thumbn19

fransız kızı:
 

geriye kalan birkaç fotoğraf:
 

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t2255-valeria-e-barthelemy-lejant
Carmenta
Game Master
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Carmenta
Game Master
Böylelikle son profesörümüzü de alarak döneme giriş işlemlerimizi başlatabiliyoruz. Hoşgeldiniz!
Hogwarts Profesör Alımları  - Sayfa 4 Imza
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Hogwarts Profesör Alımları
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
4 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Mesleki Seçimler-