Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: KASIM 1975

Paylaş
 

 Aaliyah Elias'ın Yaratıcı Yönü! | A.M.B Köşe Yazısı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Auguste Marcel Barthélemy
Sihir Basın & Yayını
Ϟ Rp Beğenileri : 87

Auguste Marcel Barthélemy
Sihir Basın & Yayını
A. Marcel Barthélemy Köse YazısıGelecek Postası


"Aaliyah Elias'ın yaratıcı yönü!"


Daha geçen gün Bakanlık'taydım.

Herkesin sorunlarının olduğu Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi'ne gitmiştim. Her zamanki gibi. Bu adamlar bir türlü işlerimi halledemiyorlar. Her hafta bir kere uğramam gerekiyor yaptıkları işin eksikliklerini düzelttirmek için. Daire başkanı Ubaid Nasri iyi bir adam bunda hepimiz hem fikiriz ama bazen Afrika Sihir Bakanlığından gelen kahve likörlerini yemeye ara verse de, daire çalışanlarını kontrol etse diye düşünmüyor değilim. Neyse ki orada bulunduğuma değdi ve kendisinden bir röportaj kapabildim, beklemede kalın bunun için!

Belki de bu dairedekiler beni ayrıca seviyor ve bilerek işimi yarım yapıyorlardır kim bilir? Her gün böyle güzel bir yüz ile karşılaşamazsınız.

Tabi ki olay bu değil. Daireye girmeden önce, sekreterin odasında üç tane Hogwarts öğrencisi çarptı gözüme. Tarihi de göz önüne alırsak, bu öğrencilerin Bakanlık'ta olması bana biraz haber kokusu gibi geldi. Gidip konuştum çocuklarla. Bakanlık çalışan eksikliğinden öğrencileri çalıştırmaya başlamış olsa hiç şaşırmazdım. Ne de olsa son zamanlarda Bakanlık'ta işler çok da iyi değil.

Sonra ne öğreneyim?  

Öğrenciler okulda yaptıkları bir terbiyesizlikten dolayı böyle bir ceza almışlar!

Yaramazlık, haytalık ve kuralsızlığı ile tanınan bina Gryffindor'un öğrencilerinin başından çıkan bu terbiyesizliği, aynı binanın öğrencisi olan Diana Destinee şöyle anlattı; "Suç tamamen bizimdi. Müdire Elias'a terbiyesiz laflar yazılı olan bir mektup yolladık. Bu terbiyesizliğimize karşı Müdire Elias bize insaflı davrandı. Şimdi de burada, nasıl dilekçe yazılacağını öğrenmek için okul sonrası cezaya kalıyoruz."

Ah, Aaliyah ah! Ne kadar harika bir detaysın! Böyle ince bir mizaha sahip bu hanımefendinin bulunduğu yer hakkında kim şüphe duyuyorsa kendisinden utanmalı!

Öyle ki, Aaliyah Elias'ın müdire olmadan önce başkanı olduğu bina Slytherin'nin öğrencisi olan Adrian Lonell Millard da orada cezadaydı. Bu da bize müdiremizin ne kadar tarafsız olduğunu kanıtlıyor. Millard ile konuştuğumda bir gafletle olaylara alet olduğunu söyledi ve ekledi "Evet, mektubu Gryffindor'lular yazdı. İçeriğin nasıl olduğunu bilmiyorum ve merak etmiyorum orası ayrı konu. Böyle terbiyesiz bir mektubu okumak bana yakışmaz. Ancak Gryffindor'luların bu mektubu gerektiği gibi yazmadığına soyadım üzerine bahse girerim." Doğru söze ne denir?

Yanlarındaki bir diğer öğrenci olan Hufflepuff'tan Victoria Dupaing Cheng de onları şu sözlerle onayladı. "Mektubu gördüm. Müdire Elias'a çok büyük  hakaretler içeriyordu ve bu hakaretler aslında okuldan atılmamıza neden olacak şeylerdi. Müdire Elias büyüklük gösterdi ve okul hayatımızı bitirmedi. Ona teşekkür etmeliyiz. Büyük ihtimalle cezamız bittiğinde onun ofisine bir özür mektubu göndereceğiz. Bir de hediye almayı planlıyoruz. Bu fikir Slytherin'lerden çıktı."


E biz yetişkinlere de, bu hediye için Slytherin'lilere finansal yardım yapmak düşüyor. Pamuk eller ceplere.


Sihirle kalın millet. İşini yapmayan Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi çalışanlarına emanet olun.   
A. Marcel Barthélemy

Araştırmacı Gazeteci ve Köşe Yazarı

Gazetedeki en genç yazardır. Hırslı ve çok çalışan bir yapıya sahip olan Barthélemy, adını insanlara duyurmak konusunda oldukça istekli bir profil çizmektedir. Yazdığı yazılar ve araştırdığı konular toplumdaki bazı kişilere ters düşmekte olsa da, Barthélemy'nin bunu göze aldığı bilinmektedir.
Aaliyah Elias'ın Yaratıcı Yönü! | A.M.B Köşe Yazısı Tumblr-o7cfuu-O0q-A1tjr19yo2-500-tile
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t2214-your-master-marcel
 
Aaliyah Elias'ın Yaratıcı Yönü! | A.M.B Köşe Yazısı
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Gelecek Postası-