Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: KASIM 1975

Paylaş
 

 Fırtına Bulutlarının İçinden

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Clementine Bishop
Hufflepuff
Ϟ Rp Beğenileri : 21

Clementine Bishop
Hufflepuff
Fırtına Bulutlarının IçindenClementine Bishop & Diane Mary Boleyn
Tarih: Temmuz 1971

Kurgu: Fırtınalı bir havada Clementine ve Diane Merovenj Şatosunun yakınlarındaki Druid Ormanında süpürgeleriyle yarışmaktadırlar.
Fırtına Bulutlarının İçinden Remini20210413222739403


En son Clementine Bishop tarafından 13.04.21 1:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t5900-clementine-bishop-lejant
Clementine Bishop
Hufflepuff
Ϟ Rp Beğenileri : 21

Clementine Bishop
Hufflepuff
İçinde bulunulan mevsimin normallerine tezat bir lacivert gökyüzünü boyamıştı o Cumartesi günü. Güneşi gizlemek için cirit atan fırtına bulutları nöbetlerinin sonuna gelmiş gibi yavaşlamış, yağmur damlalarını artık iyice çamura dönen toprağa salıvermekten vazgeçmişlerdi. Dört mevsimin dördünü de karanlık bir enerji yayarak geçiren şatonun biraz uzağında ise birbirinden hızlı iki süpürge hava koşullarına meydan okuyormuşçasına kovalamaca oynuyor, kıkırdamaları kasvetli havayı dağıtan sahiplerinin eğlenmesine müsaade ediyorlardı.

Küçük bir kızın çığlığı yükseldi yağmur suyunu yapraklarında tutsak tutan ağaçların arasından. Koyu kahverengi saçları yorgunluktan titreyen omuzlarının üzerinde dans ederken gök mavisi gözleri kahkahayla karışmış çığlığının nedeni olan kızı aramaya başlamış, pembe dudaklarının arasından kesik kesik çıkan sesi ilan etmişti bu cadının ismini.

"Diane!"

Benzerine yalnızca en güzel azizelerde rastlanacak mavi gözleri bu sesleniş üzerine iyice açıldı bahsi geçen kızın. Hınzır denebilecek gülümsemesi, aslen ağzının çeperi olan sınırları geçerek yanaklarına doğru ilerledi gözüne çarpan manzara ile. Al yanakları ve kahkaha atmaktan doğru nefes almayı unutmuş ciğerleri göğsünü hızla inip kaldıran Clementine'dı bu manzara, pes ettiğini iki elini havaya kaldırarak ilan ediyordu ama ifadesinde yenilgiden eser yoktu.

"Bir daha?" diye sordu başta el sıkışmak için uzattığı kolunu hafifçe havaya kaldırarak. Gözleri kısılmış, meydan okur bir edayla baştan aşağı süzmüştü onu bakışları. Yüzünde kalıcı bir yer edinmiş gibi duran gülümsemesi biraz bile düşmemişti, istediği onaylamayı alana kadar ısrar edeceği her halinden belliydi.
Fırtına Bulutlarının İçinden Remini20210413222739403


En son Clementine Bishop tarafından 26.03.21 20:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t5900-clementine-bishop-lejant
Diane Mary Boleyn
Slytherin
Ϟ Rp Beğenileri : 63

Diane Mary Boleyn
Slytherin
-Diane!

Çimenler ezildi, yapraklar hışırdadı. On iki yaşından büyük olmayan iki kız çocuğu, tahta süpürgeleriyle ormanlık alanın içindeki bir boşluğa iniş yaptı. İkisinin yanakları al al olmuştu, ortamın kasvetliliğiyle tezatlık oluşturacak biçimde de oldukça neşelilerdi. İçlerinden sarışın olan elbisesinin uçarken oluşturduğu kırışıklıkları düzeltti, annesinden aldığı ve çoğunlukla farkında olmadan yaptığı bir alışkanlıktı bu.

-Bir daha?

Yanındakinin sorduğu soru karşısında gülümsedi, “Yine seni geçmemi mi istiyorsun yoksa?” dedi sesinde alaylı bir tınıyla. Gülüştüler. İki kızın arkadaşlığı bir yıldan uzun değildi belki, fakat birlikte yaşlı bir cadı olduklarında torunlarına anlatacak pek çok anı biriktirmişlerdi şimdiden. Paylaşmadıkları sır, yapmadıkları dedikodu, beraber olmadıkları bir an bile yoktu hayatlarında – ki o sırada da onlardan birinin içindeydiler. Diane, esmer kızı yaz tatilinde vakit geçirmek için şatolarında kalmaya davet etmiş, birtakım olaylar sonucunda annesi dedesinin şatosuna gitme kararı alınca burada buluşabilmişlerdi. Süpürgeyle yarışma kararı kimden çıktı bilinmese bile bu havada uçmak için aslan cesaretine sahip olmak gerekiyordu, çünkü her an fırtınanın patlak verebileceği bir renkteydi gökyüzü.

-Bunu deneyip görmemiz lazım değil mi?

Esmer olanın mavinin en canlı tonlarındaki gözleri muziplikle parıldıyordu Diane'ye cevap verirken. Bir kez daha gülüştü ikili, kıkırdama sesleri uçsuz bucaksız ormanın içinde yankılandı. Ardından süpürgelerini bacaklarının arasına alıp bir kez daha havalanmak, rüzgarın tenlerini yalamasına izin vermek için hazırlandılar. Unutamayacakları bir yarış başlayacaktı birazdan.
Fırtına Bulutlarının İçinden XEyZX8


En son Diane Mary Boleyn tarafından 05.03.21 22:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Clementine Bishop
Hufflepuff
Ϟ Rp Beğenileri : 21

Clementine Bishop
Hufflepuff
Gökyüzüne acemice bir çizgi çekiliyordu sanki. Yavaş yavaş kontrolden çıkmakta olan hızlarına teslim olmak üzereydi iki kız da, yine de hedeflerine, yani kazanmaya odaklı bir şekilde devam ediyorlardı bu beyhude kedi - fare oyununa. Rüzgar da bu şamataya izleyici kalmamak adına üçüncü bir katılımcı olmuştu yarışa, ikisinin de kulaklarına üflüyor, süpürgelerinin ucunu ittirerek dengelerini bozuyordu.

Clementine'ın saçları açık bırakılmanın cezasını son derece ağır bir şekilde ödüyordu, yağmur damlaları her bir telin arasına sinsice sızıyor, kısılmış gözlerine damlalar halinde ulaşıyordu. 'Tarih öncesi bir Silsüpür' olarak adlandırdığı süpürgesi rakibi olan Nimbus 1001'e karşı olması gerektiğinden de iyi bir iş çıkarıyordu aslında, ama kazanma arzusu gözünü köreltmiş olan kız çekinmiyordu birkaç dakikada bir uç kısmına yumruk atarak daha hızlı gitmesini sağlamaya, zaten zar zor tek parça kalan süpürgenin sınırlarını zorladığının farkına varamıyordu çocuk aklıyla.

Rüzgarın uğuldamasıyla dolan kulağını bıçak gibi kesip açtı aniden yükselen çığlık. Tehlikeyi sezinleyen refleksleri birden durdurdu süpürgeyi, genç kızın etrafında dolanmaya başladı aniden tedirginlik bulaşan gözleri. Çok uzun süre aranması da gerekmedi, yalnızca birkaç metre ötesinde yalpalamaktaydı Diane'nin süpürgesi, korku tarafından ele geçirilen cadı da var gücüyle çığlık atmakta bulmuştu çareyi.

"Dayan!" diye bağırdı Clementine, sanki bir faydası olacakmış gibi. Süpürgesinin ucunu Diane'ninkine doğrultmaya çalışıyor, kendisininkinin de kontrolden çıkmakta olduğunu unutmuş bir halde ona yetişmek için sınırlarını zorluyordu. Ama fırtınanın en güçlü askerlerinden biri olan rüzgarın acıyacağı yoktu, esmer olanın da yalpalaması ve zemine doğru son hızla yol alan Diane'ye katılması kaçınılmazdı. Ağaçlarla aralarındaki mesafe her geçen saniye daralmaya devam ederken on iki yaşındaki gözlerini kapattı.
Fırtına Bulutlarının İçinden Remini20210413222739403


En son Clementine Bishop tarafından 26.03.21 20:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t5900-clementine-bishop-lejant
Diane Mary Boleyn
Slytherin
Ϟ Rp Beğenileri : 63

Diane Mary Boleyn
Slytherin
Küçük kızdan kopan çığlık adeta bir şimşek gibi göğü yarıyordu. Sıkı sıkı sarılmıştı aniden bastıran fırtınayla kontrolünü kaybettiği süpürgesine. Yağmurdan sırılsıklam olmuş, yüzüne yapışmış saçları görüş alanını daha da daraltmışlardı. Korku içindeydi Diane, oysa nasıl da normal başlamıştı her şey, iki arkadaş yalnızca biraz macera yaşamak, sıkıcı bir yaz gününe farklılık katmak istemişlerdi.

Bir çığlık daha koptu gökyüzünde. Bu seferki esmer olana aitti, sınırlarını sonuna kadar zorlayarak ötekine yetişmeye çalışıyordu. Ancak süpürgesinin bir anda uçmayı bırakacakmış gibi yalpalaması yüzünden her geçen saniyede araları daha da açılıyordu. Sarı saçlarını kulağının arkasına atmaya çalıştı Diane, ardından kafasını bir anlığına arkaya çevirerek “Dayanıyorum!” diye bağırdı çatallaşmış sesiyle. Bunu yaparken süpürgenin ucunu bir santim kaydırdığının ve ağaçların içine daldığının farkında bile değildi.

"Yüce Merlin! Biri bize yardım etsin!"

Yüzü ve kolları saniyeler içinde ağaç dallarının kesikleriyle kaplanmış ve süpürgesi de ciddi ölçüde hasara uğramış olsa da halen uçmayı sürdürüyordu ikili. Çığlık atmaktan sesleri kısılmış, buz gibi havayı soluyorlardı yalnızca. Hafif bir pike yaptı sarışın kız, arkadaşını yoklamak için yine kafasını çevirdi fakat durum hiç de umutlu değildi.

"Diane, dikkat et!"

Esmer kızın seslenişi biraz geç ulaştı sarışına, küçük bir dikkatsizlik sonucunda girdikleri kedi-fare oyununu kaybettiler doğa anaya. Diane, koca ağacın gövdesine, arkadaşı da onun üzerine meyillenirken ikili kapadılar gözlerini. Bu onların son yolculuğu mu olacaktı yoksa evren ikilinin imdadına bir kurtarıcıyla mı cevap verecekti? Her koşulda içine düştükleri şey felaket değildi de neydi?
Fırtına Bulutlarının İçinden XEyZX8
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Paris Martin Rischer
Seherbaz
Ϟ Rp Beğenileri : 5

Paris Martin Rischer
Seherbaz
Melun bir yılın melun bir ayıydı Paris için. Hiç sevmezdi yaz aylarını. Ailesinin asla bir üyesi olarak kabul edilmeyeceği çarpardı suratına bu aylarda okul yıllarında. Yemeklerde sohbete asla dahil edilmeyen, babasıyla iki saniyelik göz teması kurmak için ya da takdir dolu bir tebessüm alabilmek uğruna sınırlarını yoka sayan Paris demekti yaz tatili büyücü için.

Diğerleri, özellikle ailesi, tarafından fark edilip kabul edilme arzusu yıllar içerisinde hiç değişmemişti. Ancak zaman geçtikçe bu duruma yönelik verdiği duygusal tepkiler yerini alaycılığa, umursamazlığa bıraktı. Yazlara yönelik büyük korkusu yerini kendine biçtiği meydan okumalara dönüştü. Babası tarafından ne kadar uzun süre görmezden gelinebilirdi? Ne kadar sınırlarını zorlarsa bu yaşlı adamın, Paris’in varlığını fark etmek zorunda kalırdı? Masada ansızın çatalıyla tabağını çizdiğinde mesela bir anlık boşluğa geliyordu insanların ve bakışlar kendisine dönüyordu. Bunu öğrenmişti. Ya da masadaki her şeyi yemeğin ortasında evanesco’yla yok ettiğinde…

Artık mevsimlerin ya da ayların duygusal açıdan kendisine hiç mi hiç etki etmediği bir zaman diliminde ama yine de Merovenj toprakları içerisindeydi Paris. Bugünün melun olmasının ise ailesiyle hiçbir ilgisi yoktu artık. Tamamen büyücünün kendine göre muzip, birçoğuna göre ise şeytani sayılabilecek düşünceleri neden oluyordu buna. Yine daha genç olduğu dönemlerden birinde; babasının dikkatini çekebilmek adına, önemli el yazmalarını odasından aşırıp ormanın içindeki ağaçlardan birine saklamıştı büyücü. O gün de böyleydi hava ve bu yüzden de Paris o kıymetli ağaca bir ziyaret düzenlemeye karar vermişti. Kim bilir, belki de bu sefer ağacı eve götürmeye karar verirdi.

Ormanın içerisine girdikten sonra rüzgâr Paris’in düşüncelerinden hoşlanmamış olacaktı ki geri dönmesini emredercesine şiddetini arttırmış, yağmur damlaları nazik dokunuşlarını bırakıp yerine şiddete meyilli askerlerini yollamıştı. Bunun üzerine yüzünde bir sırıtma belirdi genç adamın. ‘Demek beni denemek istiyorsun ha Doğa ana? Kadınların meydan okumalarını kabul etmek benim için bir şereftir,’ diye mırıldandı keyifle, asasıyla bir büyü fısıldadı başının üzerinde görünmez bir şemsiye yaratan, sonra da omuzlarını dikleştirip keyifle ıslık çalarak ilerledi ormanın derinliklerine doğru.

Aheste adımlarının ritmini arttırmasına neden olan şey tanıdık bir ses olmuştu. Çığlığı andıran ancak rüzgârın ıslıklarıyla da karıştırılmaya müsait bir ses duyuyordu sanki. Ardından, bu sefer şüpheye yer bırakmayacak, başka bir bağırma duydu. Uyuşuk uyuşuk attığı adımları kendiliğinden hızlandı sesin, daha doğrusu seslerin kaynağına doğru. Sahiplerine ulaştığındaysa düşünmek için pek de vakti kalmamıştı büyücünün. Seherbazlığın sağladığı hızlı refleks ve mekanik düşünce sayesinde doğrulttu asasını süpürgesinin kontrolünü yitirmiş iki küçük kıza. “Arresto Momentum,” diye haykırdı bir yandan koşmaya devam ederken. Büyünün etkisiyle ikili hızlarını kaybetti, neredeyse durma noktasına geldiler minik cüsselerinin de etkisiyle. Sonra da bir pat sesiyle toprakla buluştular, ardından çakan büyük şimşek ve kahkahayla kesinlikle yarışamayacak kadar cılız bir ses ile.

Bakışlarıyla sahiplerini yitirmelerinin ardından büyük bir hızla ağaca doğru ilerleyip paramparça olan iki süpürgeyi takip etti büyücü. Sonra da başını aşağı eğerek neyse ki zarar görmemiş iki kıza dikti gözlerini. Eğer onlara denk gelmemiş olsaydı başlarına ne gelebileceği tahmin bile etmek istemiyordu ancak şu anda sapasağlam olduklarına göre sevgili yeğeni ve onun arkadaşıyla bir miktar dalga geçmekte hiçbir sakınca görmüyordu. “Böylesi bir günde süpürgeyle uçmak hanginizin fikriydi bilemiyorum ancak eğer ben de aranızda olsaydım kesinlikle benim önerim olurdu,” diye gülümsedi. Sonra bir elini Clementine’a diğerini de Diane’e uzatıp devam etti. “Ablam beni bu kadar örnek aldığını bilse sence de gururla dolup taşmaz mıydı sevgili yeğenim?”
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Fırtına Bulutlarının İçinden
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: İngiltere :: Merovenjlerin Şatosu-