Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: ŞUBAT 1976

Paylaş
 

 Sırlar Odası Dedikoduları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Carmenta
Game Master
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Carmenta
Game MasterSırlar Odası
Geçmişten Gelen Söylentiler

Yıllardır Hogwarts'a bitti sanılsa da birkaç yılda bir patlak veren minik bir dedikodu dolaşıp durmaktadır kulaktan kulağa. Denir ki; Hogwarts kurucuları yıllar öncesinde bu ihtişamlı kaleyi sadece ders için kurmamış, içine belki de yüzlerce sır saklamışlardır. Bu sırların her birinin bir anlamı ve amacı vardır elbet; ama bir tanesi var ki duyan neredeyse her öğrencinin ilgisini çekmekte ve yeri geldiğince canlarını tehlikeye atmalarına bile sebep olmaktadır: Sırlar Odası. Bu söylentiye göre, dört büyücü tüm fikir ayrılıklarını bir kenara koyup tüm kaleyi çepeçevre saran gizli bir sistem inşa etmiştir. Sistemin içeriğinde ne olduğu bilinmemekle beraber, Ravenclawlıların şömine hikayeleri aracılığıyla nesilden nesile aktarılan hikayesine göre bazı yapbozlar ve şifreli bulmacalardan oluştuğu tahmin edilmektedir. Doğru mudur; bilinmez. Bütün söylentilerin tek bir ortak noktası vardır, hangi binadan olursanız olun. Gizli kapıyı bulan, içeride her ne varsa hepsini alt eden kişi çabasına yakışacak ödüllere kavuşacak ve büyücü neslinin gururları arasında yerlerini alacaklardır.

Günümüz Dedikoduları


Son yedi yıldır dedikodular kesilmişti. Bu efsaneyi duyma şerefine erişmiş son öğrenci de okuldan mezun olduktan sonra artık Hogwarts gizli sırların, en azından bu gizli sırrın varlığını tamamıyla unutmuş ve hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam etmişti. Yedi koca yılın sonunda fısıltılar sardı Hogwarts'ın etrafını. Hufflepuff'tan Melanie adındaki bir dördüncü sınıf öğrencisinin mutfağın civarlarındaki bir duvarın arkasından adım sesine benzer tok ve gür sesler duyduğunu birkaç arkadaşına söylemesiyle başka ağızlardan da sesler çıkmaya başladı. Kimisi astronomi kulesinde garip birkaç sembol görmüş, kimisi tuvalette kendi kendine açılan musluklar fark etmiş, kimisi de rastgele bir koridorda yerden tavana doğru damlayan su birikintisi gördüğüne yemin etmişti. Her geçen gün söylentiler artarken pek tabii geçmişte benzer şeylerin olduğu ve bunların her birisinin nereye bağlandığı da nihayet bu fısıltılar arasında yerini almıştı. Her ne kadar sabit bir yeri olmasa ve tüm Hogwarts etrafında ipuçları yakalansa da...

Sırlar Odası geri mi dönmüştü?© HOGWARTS RPG
Sırlar Odası Dedikoduları Imza
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Sırlar Odası Dedikoduları
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: Kayıp Parşömen :: Genel İşleyiş :: Duyurular-