Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: ŞUBAT 1976

Paylaş

Vampir Irkı Alımları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sonraki
Ojufemi d'Estaign
Vampir
Ϟ Rp Beğenileri : 0

Ojufemi d'Estaign
Vampir
Ad ve Soyadınız:
Medea Colchis (Medea of Colchis)
Günlük Online Süreniz:
1/2 saat
Karakter Kurgunuz (Dönüşüm Dahil):

Gaius Flavius Valerius Aurelius Constantinus. Muhtemelen siz I. Constantin olarak biliyorsunuz. Ben Augustus olarak. Tüm Bizans ise Büyük Constantin diye… Uzun uzun Bizans’tan ve tarihinden bahsedecek değilim. Ama Constantin’den önce ve hatta onun hükmünde bir süre bile Pagan gelenekleri altında büyücülüğe devam ettik. Beni saraya Constantin’in ilk karısı Minervina bebekliğimde aldırdı fakat onun ölümünden sonra ikinci karısı Fausta ile de dostluk ettim. Bir cadı olarak mugglelar arasında var olmam zor değildi. Sonuçta bin yıllar öncesinde büyü dünyasındaki sistem şimdiki gibi değildi. Yaptığım tek şey kehanet yapmaktı. Geleceği görmede iyiyimdir, gerçekten. Sarayda beli bir saygınlık bile kazandığım söylenebilir. Tıpkı Sybiller gibiydim. Fakat her şeyin sonu vardır. Constantin’in Hristiyanlığı resmi din olarak kabul etmesinden sonra her şey yıkılmaya başladı. Başlarda Pagan kültü devam etti lakin zamanla sofu Bizans’ın temelleri atılmıştı. Sadece Bizans’ta değil, sarayda da her şey değişmeye başladı. Fausta, kendi oğullarının iktidara geçmesi konusunda Constantin’in Minervina’dan olma oğlu Crispus’u tehdit olarak görüyordu. Bunun için de farklı bir plan yaptı. Crispus’un ona tecavüz ettiğini öne sürdü ve onu idam ettirdi. Fakat birkaç gün içerisinde hizmetçilerinden biri her şeyi itiraf etti ve Fausta idam edildi. Bense saraydaki cadı olarak onun en yakınlarında olduğum ve bu planda etkili olduğum gerekçesi ile yargılandım. Birebir kanıt bulamamalarına karşın hakkımda Damnatio Memoriae emri verildi. Bunun anlamı hatıramın lanetlenmesi, hatıramın Bizans’tan silinmesi ve en büyük ceza; Pirinç Boğa’da yakılma cezası… Neden bilmiyorum, bana Lilith acıdı ve evlatlarından birini beni kurtarması için gönderdi. Vampire dönüşmemden Bizans’ın düşüşüne dek terk etmedim vatanımı. Fakat Bizans’ın yıkılması ile büyük bir kısımla birlikte Avrupa’ya gittim ben de. Yüzyıllardır inandığım şeylerin, tanrıların, dinlerin ve kendimin nasıl birer masala dönüştüğünü, büyü dünyasının ne denli değiştiğini seyrediyorum mutlaklığımla. Nasıl tükettiysem ömrümü, tüketiyorum bu yeryüzünde.
Neden Bu Irk:
Karakterimi bu ırka göre oluşturdum.
Örnek Rp:
Spoiler:

En son Ojufemi d'Estaign tarafından 16.03.17 1:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
http://www.hogwarts-rpg.com/t3252-o-j-u-f-e-m-i#45113
Carmenta
Game Master
Ϟ Rp Beğenileri : 1

Carmenta
Game Master
Öncelikle kurgunuzu çok beğendiğimi ve zevkle okuduğumu belirtmeliyim. Uzun süredir okuduğum en akıcı kurgulardan biriydi. Ancak Hogwarts-RPG olarak maalesef bu kurguyu kabul edemiyoruz. Bunun için iki temel sebep var. Birincisi, mitolojiye olan etki. Yani sitemizdeki din anlayışına aşırı zıt değil aslında, iki ana tanrı/tanrıça üstünden yürüyor kurgumuz. Ama bunun yanında Yunan karakterlerimiz olması ve gerçek mitolojiyi olduğu gibi almamız, bir üyenin Tanrı-Tanrıça olmasıyla zarara uğrar. Yani mümkün mertebe pasifize kullanmaya çalışıyoruz yaşlı yaratıklarımızı bu sebeple. Güçlü olabilirsiniz, elbet büyücü olmanızdan ötürü sizi tanrı veya tanrıça sanan mugglelar olabilir. Ama Yunan Mitolojisi ve inananları biraz fazla büyük bir popülasyon oluşturuyor bu noktada.

İkinci konu ise; güç. Sitemizde mümkün mertebe bir güç dengesi var. Sitemizde bunun üstünde sadece iki karakterimiz var; Lilith ve Sam (İlk Vampir ve İlk Kurtadam). Tabii ki 3000 yaşında bir vampir güçlü olacaktır. Ama bu gücü mümkünse sınırlı tutmayı tercih ediyoruz. Yani bilgelik olarak pek tabii muhteşem bilgelikte oluyorlar; ama mesela Tanrıcılık oynayacak kadar güçlü bir karakterin sitede bulunması bu dengeyi bozacak bir şey.

Anlayış göstereceğinizi umuyoruz.
Ojufemi d'Estaign
Vampir

Ojufemi d'Estaign
Vampir
Esasında karakteri yaratırken 2500 yaşında, süper güçlü diye düşünmemiştim. Aksine onca yıl sonrasında etliye sütlüye dokunmayan pasif bir vampir olacaktı. Lakin site kurgusu ile çatışıyorsa elbette değiştiriyorum hemen. ^^

Edit: Bizanslı yapabilir miyim? *-*
Carmenta
Game Master

Carmenta
Game Master
Sitenin ana kurgusuyla çatışmıyor; ama genel olarak güç dengesi kuralımız ile çatışıyor. Yani sizin süper güçlü kullanmayacak olmanız da mümkün tabii. Ama Tanrıça olarak bilinen bir karakterin öyle veya böyle bir ağırlığı oluyor malum. Dediğim gibi, bir kesim için Tanrıça olarak bilinmeniz hatta kendinize dair zamanında bir kült oluşturmuş olmanız bile mümkün. Ama Yunan Mitolojisi fazla büyük kaçıyor bu açıdan.
Ojufemi d'Estaign
Vampir

Ojufemi d'Estaign
Vampir
Düzenledim. ^^
Carmenta
Game Master

Carmenta
Game Master
Lilith sizi neden kurtardı biz de anlamadık ama bakalım, sorarız birazdan kendisine biz. Gecenin yaratıkları arasına hoş geldiniz.
Duma
Ölü

Duma
Ölü
Ad ve Soyadınız:Duma
Günlük Online Süreniz:Sınavlar ve dersler hariç her gün
Karakter Kurgunuz (Dönüşüm Dahil):Doğum tarihi tam olarak bilinmiyor *burası daha oturmadı* fakat Kiev Knezliğinin ilk yıllarında dünyaya geldi. Bu Knezlik Rusya ve Ukranya'nın atası sayılıyor. Çocuğun babası Kiev hükümdarı annesi ise eşlerinden biri. Kadın aslında Kofti ve genç adam büyücü olarak doğuyor. Genç kadın oğlunun bu özelliğini örtmeye çalışıyor ve onu bir savaşçı gibi yetiştiriyor. Çocuğun ismi Maksimillian. Kısaca Maks diyorlar. Maks savaştan yanı sıra büyüdüğünde hükümdarlığın inceliğini öğrenirken annesi tarafından gizli gizli büyü yeteneklerinin kullanılmasını da öğreniyor. Aynı zamanda hobi olarak ta değişik türdeki bitkileri inceliyor. Asıl hayatı da bu bitkiler sayesinde değişiyor. Kardeşleri hükümdarlık yarışına girerken o bunları dan uzak duruyor. Daha çok yeteneklerine ve bitkilere yöneliyor. 27 Yaşına geldiğinde Norveç Krallığına gidiyor ender ve sihirli bir bitkiyi bulabilmek için. Çok fazla araştırmalar yapıyor bunlar hakkında ve bitkiler hakkında çok fazla şey biliyor. Hangi bitkinin ne için kullanılacağı gibi. En sonunda bir kadın ile tanışıyor. Kadında bitki bilgisi var. Kadın ona bir yer tarif ediyor istediği bitki için. Maks orya gidiyor ve istediği çiçeği buluyor. Kiev iç karışıklık yüzünden geri dönmek istemiyor bir süre ve Norveç te kalmaya burada başka bitkileri de araştırmak istiyor ve bu kadından sürekli yardım alıyor. Kısa zaman sonra kadın buna aşık oluyor yani belli ediyor aşık olduğunu bakışları davranışları falan. Fakat Maks kadının aslında bir vampir olduğunu bilmiyor ama kadının mensup olduğu vampir klanın sorumlu kadın vampiri öğreniyor ve kıskanıyor. Ona iki seçenek veriyor ya aşık olduğu adamı tuzağa düşerecek yada lider kadın ikisini birlikte öldürecek. Kadın zorlada olsa tuzağa düşürmeyi kabul ediyor. Maks tabi kadına fazla güvenmeye başlıyor ve bitki işleriyle kandırarak  bir yere gönderiyor. Maks yakalanıyor,  işkence görüyor ve en sonunda onu seven kadın tarafından kaçması için dönüştürülüyor. Kadın Maks'a zorla kanını içirtiyor ve onu öldürüyor. Maks vampir hayatına başladığında kadından nefret ediyor ona ihanet ettiği için. Kadın yine de Maks'a yardım ediyor kaçması için hayatı pahasına da olsa. Genç adam kaçıyor fakat ona yardım eden yakalanıyor. Maks vampir topluluğunun onu bulamayacağı bir yere saklanıyor ve kadının ölümünü oradan izliyor.Daha sonra kaçıyor ordan uzaklaşıyor ve kendisine bam başka hayat kuruyor. Kiev Knezliği de onu ölmüş olarak biliyor. Genç adam bundan dolayı ismini de değiştiriyor ve Duma olarak farklı bir kişiliğe bürünüyor. Hayatını Duma olarak devam ediyor ve bitkilerle uğraşmayı bırakıyor. Yakın bir zamanda büyük bir Holdig'i satıl alıyor. Kısa zamanda büyüyor.
Neden Bu Irk:Kurgudan dolayı
Örnek Rp: (Spoiler içinde veriniz)Azrael Slater yada Kristina M. Draw ikisinden birinde olması gerekiyor
http://www.hogwarts-rpg.com/t3384-duma-l-karakter-kart
Carmenta
Game Master

Carmenta
Game Master
Irkınızı işliyorum.
Duma
Ölü

Duma
Ölü
Salix Plantae Sahibi olarakta eklenebilir mi
http://www.hogwarts-rpg.com/t3384-duma-l-karakter-kart
Carmenta
Game Master

Carmenta
Game Master
Ekleniyor.

Vampir Irkı Alımları
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
4 sayfadaki 13 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sonraki
 Similar topics
-
» Kurtadam Irkı Alımları
» Hayalet Alımları
» Gringotts Alımları
» Veela Alımları
» St. Mungo Şifacı Alımları