Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: ŞUBAT 1976

Paylaş

Ders Kuralları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Horace Rufus Allison
Biçim Değiştirme
Ϟ Rp Beğenileri : 0

Horace Rufus Allison
Biçim Değiştirme
Ders Kuralları

1- Dersimde başarılı olabilmeniz için büyüleri iyi tanımanız gerekmektedir, ayrıca derse ilgili gelmenizde size puan kazandıracaktır.
2- Derslerimde uzun, akıcı ve yazım kurallarına uygun rp'ler yazmanızı bekliyorum.
3- Benim yapmadığım şeyleri yapmış gibi yazarsanız puan kırarım. Ayrıca rp'leriniz ders rp'siyle uyumlu olmalıdır.
4- Derslerimde arada sorular sorarım. Doğru olmasa bile cevap vermeniz sizin
hakkınızdaki genel görüşümü etkileyecektir. İlk cevaplayan öğrencinin binası ekstra puan alacaktır.
5- Hem rplerde hemde ödevlerde en az 2 renk kullanın. Bu kural notunuzu yükseltmeye yarayacak.
6- Online olmayan derslerdeki rp'leriniz en az 20 satır olmak zorundadır. Online derslerde ise bu satır sayısı 5-10 olarak öğrencilerin kendi tercihlerine bırakılmıştır. (!) GÜNCELLEME!
7- "Geldi, derse girdi, gitti" tarzında rp'ler görmek istemiyorum. Öyle bir rp'de puan alamazsınız.
8- Rp yazarken benim düşüncelerimi kopyala yapıştır yapmayın. Ders rp'si yazarken yalnızca profesörün ağzından çıkan kelimelerin altına duygu ve  düşüncelerinizi yazın. Bunlar size puan kazandıracaktır.
9- Rp'lerinizde kendi düşüncelerinize yer verin. Kendi rp'min kopyası bir rp görürsem -2 puan alırsınız.
10- Derslerimi online olarak işlemeyi tercih ederim, bunu gerçekleştirirken de disiplinler arası bir yaklaşım ile birden fazla dersi kendi dersimin işlenişi ile birleştirir ve ortak ders şeklinde uygulamalar yapabilirim. Bu konuda ortak ders işlemek istediğim profesörle de gerekli görüşmeleri gerçekleştiririm.
11- Derse devamsızlık durumunda mazeretinizi bana bildirebilirsiniz, dersi tamamlamanız için gerekli görevlendirmeyi gerçekleştireceğim.
12- Dersimiz, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulunun belirlemiş olduğu ders günü ve saatinde işlenecektir.

Not Düzeni

- Olağanüstü
- Beklenenin Üstünde
- Uygun
- Zayıf
- Felaket
- İfrit

Ödev Kuralları

1- Ödevleri bana pm ile yollayacaksınız.
2- Ödevler verildiği günden itibaren en geç 1 hafta içerisinde profesöre iletilmelidir. Bu ödevler ders puanlamasını da etkileyecektir.
3- Fazla ödev vermem ama ödev verdiğimde güzel ödevler isterim özellikle alıntı olmaması, yani kopyala-yapıştır olmaması gerekir.
4- Ödevlerinize lütfen kendi yorumlarınızı da katmanızı istiyorum.
5- Derse girip (mazeret göstermeden) ödev göndermeyen öğrencinin ödev notu direk 0 olarak geçer. Ya da ödevini geç gönderdiği takdirde ödevinden puan kırılır, bu da ders puanlamasını etkiler.
6- Ders işlendikten sonra rp yapmak ve ödevlerinizi yollamak için 14 gün süreniz var.
7- Ödevler, ders rp'lerinizindeki notu arttırmanız için size kolaylık sağlar. İyi değerlendirin derim.
8- Ödevi gönderen ilk üç kişi ekstra puan alacaktır. Bu puanlar sizin ders puanlarınıza eklenerek ortalaması alınacaktır.

İlk gönderen +5
İkinci gönderen  +4
Üçüncü gönderen  +2 puan alacaktır.

Değerlendirme

1- Rp'lerinizde renklendirme, noktalama işaretleri, yazım hataları, betimleme, yazım kabileyeti, akıcılık, üslup, özgünlük, inandırıcılık ve uzunluk, rp'lerinizin benimkiyle uyuşması gibi hususlara da dikkat edilecektir. Anlatımını beğendiğim bir rp olursa eğer bu hususların etkili bile olmayacağını söyleyebilirim. Sonuç olarak rp'yi eğlence amaçlı yazıyoruz. Anlatımınızın yetersiz geldiği bir durumda kurallara bakılarak da puanınız artabilir, burada amacımız puan kırmak değil öğrencinin dersten yüksek bir puan almasını sağlamak içindir. O nedenle tamamen öğrencinin yararınadır. (%50 etkili) Ödev verilmemiş ise (%60 etkili) GÜNCELLEME!
2- Ödevlerinizde ise ödevlerin doğruluğu, uzunluğu, ayrıntısı, renklendirme, resim/çizim, yazım ve noktalama gibi hususlara dikkat edilerek değerlendirme yapılacaktır. (%10 etkili)
3- Sınav konusunda ise dönem sonunda tek bir sınav uygulanacaktır. Sorular işlenilen derslerden gelecektir. (%40 etkili)

Bütün ödev, sınav ve ders esnasındaki performansınıza bakılarak not ortalamanız verilecektir. Bu kurallara uyarsanız hem dersimden geçersiniz hem de binanız bol puan kazanır. Çekinmeden bana istediğinizi sorabilirsiniz...

Ders Kuralları
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hogwarts-Rpg Kuralları
» Tılsım || Ders & Görev Başvuruları
» İksir I. Dönem Ders Görevi | Panzehir Yapımı