Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
KARAKTER DEĞİŞİM ARACI
♣ Karakter Değiştir ♣
K.Adı:
Şifre:

HOGWARTS: AÇIK!
TARİH: KASIM 1975

Paylaş
 

  Jeremy T. Doukas | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce Merlin

 Jeremy T. Doukas | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu 5yqb7d

Sorgulama Başlıyor!

BYS sınavı arkasından yapılan şikâyetler ve usulsüzlük (tık)iddaları üzerine bakanlık tarafından soruşturma açılmıştır. Buna dâhil olarak cevapları şüpheli görünen sınava girmiş öğrenciler Büyücü Dünya Konseyi üyeleri tarafından yetkilendirilmiş Seherbaz Wabbit Whelve, ve Sayın Eğitim Müsteşarı Herriet Glassburg tarafından sorgulanacaklardır.

Herriet Glassburg::
 
Wabbit Whelve::
 


Bilinmesi Gerekenler:

-Bu RP’ye cevap vermek için sekiz(8) gün süreniz vardır.
-Sorgulama bitene kadar sorgulama altındaki karakteriniz ile (Hogwarts’da devam etmekte olan dersler dışında) başka başlık altında RP yayınlamanız ve/veya yeni başlık açmanız yasaktır.
-Bu kurallara uymayan karakterler hakkında kurgusal ceza verilecek, yaptırımlar uygulanacaktır.


İYİ EĞLENCELER!
©️ HOGWARTS RPG
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce Merlin
Hyungwon Chae, Riley Jimin Lee, Jeremy Doukas, bu sabah erken saatlerde derslerinize gitmeye hazırlandığınız sırada müdirenin itirazlarına rağmen bakanlık görevlilerince haklarınız okunduktan sonra hep birlikte madalyon şeklinde bir anahtar kullanarak bakanlığa getirildiniz. Bakanlıkta sizi ayırdıktan sonra farklı sorgu odalarına getirdiler.
Sorgu odasının içinde ahşap bir masa, üç sandalye ve başının üstünde sallanan çıplak bir ampul dışında bir şey yok. On beş dakika kadar süren yalnız bir bekleyişin ardından dışarıdan adım sesleri duyuyorsun. Çok geçmeden iki kişi sorgu odasına giriyorlar. Elli yaşlarına yaklaşmış pembe giyimli bir kadın Eğitim Müsteşarı Herriet Glassburg, koyu tenli, çok iyi giyinmemiş uzun boylu adam ise Seherbaz Wabbit Whelve olarak tanıtıyorlar kendilerini. Herriet karşındaki sandalyeyi çekip düzgünce otururken Wabbit ayakta kalıp elinde tuttuğu dosyayı kapalı halde masanın üstüne bırakıyor. “Mümkünse bize sınav gününden bahsetmeni istiyoruz.”

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Ϟ Rp Beğenileri : 5

Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Güneş odasının perdesinden sızarken büyücü gözlerini ovuşturarak uyandı. Başını hafif bir şekilde kaldırdığında oda arkadaşının hala uyuduğunu gördü. Karşı yatakta yatan çocuğa hala ısınamamıştı bunun sebebini hala bilmiyordu, oysa ki onla kanları aynıydı aynı topraklarda doğmuşlardı. Büyücüyü ilk gördüğü zaman biraz mutlu olmuş daha sonra ise bu mutluluğu sönmüştü zaten yazın olan olaylar yüzünden hala psikolojik bunalımdaydı. Ablasının ölümü üzerinde ki yükü daha da çok arttırmış genç büyücüyü adeta kapalı bir kutuya koymuştu. Bu dönem ki dersleri zaten ağırdı, okulu bitirmesine ağır ağır yaklaşırken sınavlar iyice stres yapmıştı genç adamı. Büyücü yatağından uzattığı ayakları ile terlikleri ararken bir yandan da ne giyeceğini düşünüyordu. Gerçi bu dönem iyice salmıştı kendisini, ne görünüşüne önem veriyordu nede eski Jeremy'den eser vardı. Kısa süre önce açıklandığı sınavdan zaten girdiği psikolojiyi de sayarsa iyi bir not almıştı. Sınavda kafasını toparlayamamış hatta geçmeyi bile düşünmüyordu ama yine de sınavdan geçmişti. Eğer tüm bunlar yaşanmasaydı bile Jeremy için makul bir nottu.

Ayaklarını sürükleyerek gittiği erkekler banyosundan kısa süre içinde dönmüş yeni uyanmış olan arkadaşına göz attıktan sonra hazırlanmaya başlamıştı. Canı kahvaltı etmek isteniyordu aslında canı artık hiç bir şey istemiyordu. Narin kalbi tam ortasından hançerlenmiş gibi hissediyordu genç orman Nympfi'nin. Üzerine geçirdiği Hogwarts kıyafetlerinden sonra çantasına bir kaç kitap kalem ve parşömen atıp odasından çıktı. Ortak salona geldiğinde arkasından oda arkadaşının da çıktığının sesini duydu. Omuzlarını kısıp dersliğe yöneldi. Koridorda ilerlerken o sırada kendi ismini duydu. Neler olduğunu anlamamıştı ama müdirenin odasına çağrılıyordu. Büyücü yaptıklarını düşünüyordu belki de müdire başsağlığı falan dilemek için çağırıyordu eğer ablası ile bir tanışıklığı varsa belki de konuşmak. Hızlı adımlar ile merdivenleri çıkıp müdirenin odasına girdi büyücü. İçeriye girdiğinde yeşil cübbeli cadıyı görmüştü bakışlarını ilk ona daha sonra odada bulunan kim olduklarını bilmediği kişilere çevirdi. Kısa süre sonra da oda arkadaşı gelmişti. Neler olduğunu anlamamıştı büyücü ama ikili müdirenin itirazlarına rağmen anahtar yardımı ile öğrencileri büroya götürmüştü. "Hey gerçekten de neler oluyor" dedi büyücü. Buraya neden geldiğini bilmiyordu ve şimdi bir sorgu odasında bekletiliyordu. On beş dakikalık bekleyiş canını sıkmıştı. En sonunda kapı açılıp bir kadın ile adam içeri girmişti. Kısa süre sonra da sorgusu başlamıştı. "Ne yani neyden suçlanıyorum ben şimdi?" dedi büyücü kadın ile adama bakarken. Sınav zamanından bahseden adama baktı büyücü, sınavla ilgili bir olay mı olmuştu. "Bakın hiç bir şey umurumda değil, haklarım olduğumu biliyorum bana ya avukatımı çağırın yada eniştemi çağırın" dedi. Eniştesiyle en son görüştüklerinde araları pek iyi değildi ablasının ölümü yüzünden hatta onun yüzüne bir yumruk geçirmek bile istemişti ama şimdi işler başkaydı, adam seherbazdı ve şuan ki olaydan haberi var mıydı bile bilmiyordu.
 Jeremy T. Doukas | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu OxSnUh
Ha look!Pull up we can go anywhere, anytime, all over the world
if you want
Now we fly to the sky follow me and I'll make you high
Spoiler:
 

Bizim Tayfa:
 

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t4694-jeremy-karakter-kart#74526
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce Merlin
Karşısında oturan kadın Jeremy’ye ince kaşlarını çatarak bakıyor. “Bu konsey tarafından yetkilendirilmiş bir sor-“ Herriet’in sözleri uzun boylu adamın elini onu durdurmak için havaya kaldırması ile kesilmişti. O adama da kaşlarını çatarak bakarken Wabbit masada oturan genç adama döndü. “Anlaşılan henüz gazetelere bakacak vaktin olmamış. BYS sınavı hakkında usulsüzlük iddaları ve suçlamaları var, ancak bu suçlamalar öğrencilere karşı değil, Hogwarts’a karşı.” Diye açıkladı adam yavaş ve sakin bir ses tonuyla. Herriet “Henüz.” Diye ekledi.
“Bir şeyle suçlanmadığın için avukata ihtiyacın yok, velilerinize çoktan bildirge baykuşları yollandı, endişelenmene gerek yok. Biz sadece sorularımıza cevap vermeni umuyoruz, böylece eğer gerçekten bir suç işlendiyse adaleti yerine getirebiliriz.” Dedi Wabbit ses tonu hala fazlasıyla sakin olmasına rağmen parlayan gözlerle. “Bize sınav gününden bahset.” Diyerek az önce sorulmuş soruyu tekrarladı Herriet. “Hatta eğer hatırlıyorsan sınav öncesi hakkında da, yaşıtların arasında sınav hakkında fazla panik olanlar veyahut fazla özgüvenli olanlar var mıydı? Belki de geçeceğinden çoktan eminmiş gibi övünen birileri?”
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Ϟ Rp Beğenileri : 5

Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Genç adam bakışlarını ikili arasında gezdiriyordu. Kadını pek umursamamaya çalışıyordu zaten en başta gözü tutmamıştı ve sinir olmuştu bakışlarını koyu tenli adama çevirdi. Adam ona neler olduğunu açıklama yapmaya çalışıyordu. "Bakın yaz tatilinden beri gerçekten pek iyi durumda değil, bu sınava çalışıyordum evet geleceğim buna bağlı sorumluluklarımı biliyorum" dedi. Adamın velilerinize baykuş iletildi dediğinde baykuşun amcası ve yengesine gitmesi için dua etti eğer babasına gidecek olursa Bakanlığa kesinlikle uğraşacağına emindi ve onu Hogwarts'tan aldırıp daha iyi gördüğü başka bir okula verebilirdi ki bu genç büyücü içinde çöken ruh hali iyice dibe sürüklenirdi. Boruyu tekrardan duyduğunda bakışlarını ilk önce kadına sonra adama çevirdi. "Sınav saatine kadar uyuyordu zaten, gece stresten dolayı pek uyuyamamıştım daha sonra da uyuya kalmışım uyandığımda üzerimi değiştirip hemen sınav yerine gitti" dedi genç büyücü. "Bu sıralar pek eğlenecek arkadaşlarımla görüşecek ve kimseyle dahi konuşacak halim yok, sınıfa girdiğim de sadece tanıdığım her hangi birkaç yüze iyi şans diledim ve geçip yerime oturdum. Başımı arkaya yaslayıp gözlerimi kapattım. Heyecanlı olduğum için kendimi biraz yatıştırmaya çalıştım daha sonra sınav sorumlusu gelip sınavı başlattı" dedi büyücü. İkiliye bakmaya devam ederken "Emek hırsızlığının suç olduğunu biliyorum ve eğer öyle bir durum varsa da bunun açığa çıkmasını isterim" dedi. Daha sonra diğer soruya gelmişti sıra. "Sınav anında herkes streslidir sanıyorum yani bu durumda ben pek fazla başkalarıyla görüşmeyi tercih etmem daha çok kendi kabuğuma çekilirim ama dediğim gibi bazı nedenlerden ötürü pek iyi bir psikolojik durumda değilim o yüzden ne kimseyi izleyecek zamanım oldu nede kimseyle konuşacak"
 Jeremy T. Doukas | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu OxSnUh
Ha look!Pull up we can go anywhere, anytime, all over the world
if you want
Now we fly to the sky follow me and I'll make you high
Spoiler:
 

Bizim Tayfa:
 

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t4694-jeremy-karakter-kart#74526
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce Merlin
Genç adamın sözlerini dikkatlice dinleyen kadın ellerini önünde birleştirerek söze tekrar giriyor. "Demek stres, bize stresli anlarınızda neler yapılacağını anlatır mısınız veya stres altında neler diyeceğinizi? En iyisi bunları boşverin genç bayım bize masum olduğunuzu nasıl kanıtlarsınız? Yoka asanızı takibe almak için esrar dairesine mi başvuralım?" sözlerini bitimine az kala avuçlarının içi kaşınan uzun boylu adam müsteşarın sözünü keserek "En iyisi düşünseli bakmak için konseyden izin almak" dediğinde müsteşar hanım kaşlarını çatarak adama kızdı ve ellerini masaya koyarak bedenini genç adama doğru eğdi. "Size son bir şans ve önünüze boş bir parşömen koyuyorum genç adam. İtiraflarınızı veya kendinizi aklamak için neyiniz varsa ortaya koyun, zira arkadaşlarınız sizin kadar sır tutucu değil. 10 dakika sonra görüşeceğiz" Sözlerini tamamladığında ellerini masadan aniden çeken pembeli müşteşar yanındaki seherbazın eline dokunarak odadan çıkmanın işaretini verdi. Şimdi odada tek bir parşömen ve karmaşık bir zihin kalmıştı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Ϟ Rp Beğenileri : 5

Jeremy T. Doukas
Sihirli Yaratık
Genç adam sözlerini bitirdikten sonra başında duran ikiliye baktı daha sonra bakışlarını aşağı indirdi. Ablasının ölümü ve sınav onu zaten aşırı yormuştu ve kendini toparlayamamıştı şimdi de bu çıkmıştı başına. Neden böyle olmuştu bilmiyordu ne kimseyle böyle bir şey yapmıştı nede suçluydu. Arkadaşları ile de çalışmamıştı bile sadece yazın en iyi dostu onu sakinleştirmek için konuşma yapmış ablası ise dikkatli olması ve stres yapmaması için uyarmıştı. Tatili Kore de güzel geçerken bir anda İngiltereden gelen haber kabusu olmuştu. Ablasının cenazesinden sonra ise üzerinde ki yük daha çok artmıştı. Büyücü pembe kıyafetli kadının sözlerini duyduğunda bakışlarını ona çevirdi. Sorusunu cevaplamak istiyordu ki bu sefer adam söze girdi. Düşünseli den bahsediyordu. "Elbette bakabilirsiniz o zamanda suçsuz olduğumu göreceksiniz" dedi büyücü. En azından en kestirme çözüm bu olabilirdi bütün olaylar tüm çıplaklığı ile beraber karşılarına çıkardı. Sonuçta kimseden saklayacağı bir şey yoktu. Kadın ona doğru eğilip bir kaç bir şey söyledikten sonra büyücü parşömene baktı. Ne yazması gerekiyordu Hogwarts'ın kütüphanesi herkese açıktı büyücü notlarını oradan alıp çalışmıştı, elinde ki kitaplardan yararlanmıştı bu kaynaklar bütün öğrencilere sunulmuştu. Büyücü parşömene bütün olan biteni yazmaya başlamıştı ve çalıştığı kaynakları, suçsuz olduğunu da eklemişti. Başka ne yazabileceğini bilmiyordu.

kaynaklar:
 

 Jeremy T. Doukas | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu OxSnUh
Ha look!Pull up we can go anywhere, anytime, all over the world
if you want
Now we fly to the sky follow me and I'll make you high
Spoiler:
 

Bizim Tayfa:
 

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://www.hogwarts-rpg.com/t4694-jeremy-karakter-kart#74526
Merlin
Yüce Merlin
Ϟ Rp Beğenileri : 15

Merlin
Yüce Merlin
Sorgulama esnasında her iki bakanlık çalışanı gençleri sıkıştırmaya çalışsa da ayrı ayrı sorgularda elde ettikleri tek bir somut bulgu dahi ortaya çıkaramamışlardı. Tüm bu hengamenin içinde sorgulama devam ederken pembelerin efendisine bakanlıktan bir acil posta geldi ve sorgulamayı bitirmesi gerekliliği konsey başkanı tarafından bizzat rica edilmişti. Kadın mektupları yazanları sadece kendisine saklamasının akabininde seherbaz gözlerindeki sinirliliği dışa vurmaktan çekinmiyordu. Tam bu sırada eğitim müşteşarı odanın tüm hakimiyetini eline aldı ve "Sorgulamanı burada bitiriyorum. Diğer arkadaşlarında pek farklı şeyler konuşmadılar senn gibi ancak bir sonraki hatada yine karşıma sizler çıkarsanız bu kadar kolay kurtulabileceğinizi sanmayın lütfen. Konsey ne düşünüyor veya başkan bilmiyorum ama benim gözümde hala aklanmış değilsiniz. Dosyayı tamamen kapatmıyorum sadece zamanaşımı için geriye bırakıyorum kararı." sözleri odanın her tarafında yakınlandı. Dudaklarındaki sesin bitmesinin ardından hışımla kapıdan dışarıya çıkarak sorgulamanın resmen bittiğinin sinyalini verdi.Not: Sorgulama Konsey'in ricası ile askıya alındı ve sizlerin suçlu ve suçsuzluğunuzun şimdilik bir önemi yok. Eğer bu konuyla ilgili başka delil ortaya çıkarda 2 yıl içinde dosya tekrar işleme alınacaktır. Şimdilik özgürsünüz ve siciliniz temiz!
-SORGULAMA BİTTİ! -
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Jeremy T. Doukas | Bys sınavı hakkında usulsüzlük sorgusu
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts-RPG :: İngiltere :: ZEMİN KAT / SİHİRSEL EĞİTİM DEPARTMANI-